Fitness zimą

fitness

Co prawda spot uprawiamy najczęściej w sezonie wiosennym i letnim to najwięksi miłośnicy uprawiania aktywności fizycznej nie rezygnują z niego nawet zimą. I to cieszy bowiem właśnie przy niskich temperaturach musimy pobudzać nasze ciało, wzmacniać jego mięśnie i odporność organizmu. Udowodniono przecież już dawno, że to zimą nabywamy najczęściej zbędnego tłuszczyku – wszystko właśnie przez brak ruchu, brak świeżego powietrza i spożywanie większej ilości ciężkostrawnych, rozgrzewających potraw.

Oczywiście najbardziej popularną formą aktywności jest wybranie się na siłownię w przypadku mężczyzn. Kobiety zaś preferują fitness. To dyscypliny, które możemy dogodnie uprawiać w zamkniętych pomieszczeniach, bez względu na warunki atmosferyczne.

Dobierając odpowiedni klub, w którym moglibyśmy uczęszczać na zajęcia warto sprawdzić nie tylko grafik treningów, ale również doświadczenie trenerów. Najlepiej jeśli ci odbyli kurs instruktora fitness, na przykład na Akademii Sportu czy mogą pochwalić się uprawnieniami do pełnienia funkcji trenera personalnego. Pamiętajmy, że tylko prawidłowo dobrane ćwiczenia i ich odpowiednie wykonywanie przyniesie pożądane rezultaty w szybkim tempie. Ćwicząc w domu, na przykład korzystając z płyty z nagranym treningiem nikt nam nie pomoże w kwestii odpowiedniego ich wykonywania. Warto tutaj zauważyć, że właśnie z tej przyczyny dochodzi do największej ilości urazów.

Dodaj komentarz