Rower górski czy holenderka?

rower górski

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym z piwnic zaczniemy wyciągać nasze rowery, by przygotować je na wiosenne wycieczki po mieście i licznych szlakach rowerowych na łonie natury. To również dobry czas na zakup jednośladu – ceny nie są jeszcze tak wygórowane no i mamy szeroki wachlarz biorąc pod uwagę dostępność rozmaitych modeli.

Największą popularnością cieszą się od lat rowery górskie, zaraz po nich Polacy najczęściej nabywają słynne już holenderki. A ty jaki rower wybierzesz?

Wiele zależy od możliwości ich wykorzystania. Holenderka jest typowym rowerem miejskim, idealnym jako środek transportu nie tylko po rowerowych ścieżkach, ale również ulicach miejskich aglomeracji. Wycieczka na tego rodzaju pojeździe zawsze odbywa się w pełnym komforcie i właśnie dlatego najczęściej holenderki wybierają kobiety. Rower ten wyróżnia się dużymi kołami, geometrią ramy oraz kierownicą typu „jaskółka”. Warto również dodać, że holenderki posiadają bardzo solidny bagażnik, który idealnie nadaje się do przewożenia zarówno pasażera jak i na przykład zakupów w specjalnym koszu.

Rower górski natomiast chociaż nader często możemy zobaczyć na miejskich ulicach to jak sama jego nazwa wskazuje, stworzony jest do jazdy po pagórkowatych, górzystych wręcz terenach. Idealnie nadaje się więc do jazdy bardziej ekstremalnej. Rower górski, jaki możemy nabyć na przykład w sklepie sportowym Kolarzyk jest zazwyczaj nie co cięższy aniżeli delikatna holenderka. Tego rodzaju jednoślady są za to bardziej wytrzymałe i zwinne – takie rowery olsztyn z całą pewnością muszą też posiadać niezwykle sprawne i czujne hamulce bowiem jazda na nich przebiega bardzo często za zawrotnych prędkościach.

 

Dodaj komentarz