Fitness dla mężczyzn

fitness dla mężczyzn

To nie prawda, że mężczyzna osiągnie najlepsze efekty ćwicząc przy wykorzystaniu maszyn siłowych na siłowni czy wykorzystując ciężary. Chociaż rzeczywiście większość Panów stawia na ćwiczenia powodujące szybki rozrost mięśni to coraz więcej trenerów zwraca uwagę na fakt, iż fitness dla mężczyzn jest równie dobrym rozwiązaniem. Głównym argumentem jest w tym przypadku fakt, iż różnorodny trening będzie wpływał idealnie na rzeźbę a sam fitness jest zresztą coraz bardziej lubianą przez mężczyzn relaksacyjną formą spędzania wolnego czasu.

Przede wszystkim fitness dla mężczyzn nie jest monotonny. Ćwiczenia są często zmieniane i angażują do pracy mięśnie niemalże każdej części ciała. Co więcej, zajęcia w grupie dają poczucie pewnej rywalizacji, którą przecież mężczyźni tak bardzo lubią. Fitness w tej grupie ćwiczących cieszy się więc coraz większą popularnością.

Oczywiście, jak potwierdza profesjonalny trener, który ukończył kurs instruktora fitness, dla mężczyzn dobierany jest nieco inny model ćwiczeń aniżeli dla kobiet – można tutaj wymienić chociaż crossfit, tak popularny w ostatnim czasie rodzaj aktywnego treningu, który rzeczywiście może dać niezły wycisk.

A jaki jeszcze rodzaj fitness jest przewidziany dla płci brzydszej? To na przykład zajęcia ze sztangami, czyli power pump – zajęcia odbywają się przy akompaniamencie muzyki a każdy trenujący zostaje wyposażony w niewielkie obciążenia. Panowie równie chętnie uczęszczają też na spinning – to zajęcia na specjalnym rowerku stacjonarnym.

Dodaj komentarz