Jak przełamać wstyd?

wstyd

Wstyd wynika z naszej nadwrażliwości. To przede wszystkim troska o postrzeganie naszej osoby w oczach innych. Niekiedy jest tak paraliżujący, że nie pozwala na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Osoba bardzo wstydliwa jest niepewna siebie, stroni od kontaktów z innymi ludźmi, zamartwia się swoim wyglądem, swoją osobowością a już na pewno nie jest w stanie występować publicznie. Mieszankę wybuchową mamy zaś w sytuacji kiedy do wstydu dochodzi jeszcze stres.

Takie zjawiska są bardzo dobrze znane przede wszystkim na polu zawodowym. Eksperci z branży marketingowej niejednokrotnie muszą przedstawiać prezentacje, uczestniczyć w spotkaniach z klientami czy zabierać głos n konferencjach. Nie każdy jednak jest do takich zadań stworzyć natomiast wszystko można wypracować i o ile posiada się rzeczową wiedzę nic nie jest w stanie zakłócić dobrze przygotowanego wystąpienia.

Właśnie po to są szkolenia medialne. Te, które organizują na przykład wmediawzieci.pl pokazują w jaki sposób rozmawiać z klientami, konkurencją oraz mediami. Wskazują najczęściej popełniane błędy naszej pracy niewerbalnej i werbalnej, uczą zachować w dobie kryzysu i sukcesu. To nie tylko wiedza merytoryczna, ale w dużej mierze psychologiczna, bo musimy pamiętać, że to od naszej psychiki zależy nasze wystąpienie. Można nauczyć się opanowania tremy i przekazywania rzeczowej treści w szybki sposób. Co więcej, przeszkodą nie będzie odpieranie ataków ze strony dziennikarzy, bo jak wiadomo, nawet w czasie najgorszego kryzysu firmy zawsze warto z nimi rozmawiać.

Dodaj komentarz