Prowadzona w naszym kraju cyfryzacja dotknęła nie tylko telewizji, ale również i radia. Do 2015 roku cała Polska ma znaleźć się w zasięgi nadawania określanego fachowo jako dab+, co znaczy tyle co „cyfrowy sygnał audio plus”. Skąd wzięła się ta nazwa i czym różni się sygnał cyfrowy od analogowego? Nie wchodząc w szczegóły techniczne, można powiedzieć, że radio dab różni się od tradycyjnego tym samym, co telewizor HD od starych modeli kineskopowych.
Jest pod każdym względem lepsze, wydajniejsze oraz oferuje dodatkowe możliwości, o jakich posiadacze tradycyjnych odbiorników mogą tylko pomarzyć. Odbiornik dab umożliwia odbiór cyfrowego sygnału radiowego, więc co za tym idzie, ma on lepszą jakość i jest bardziej stabilny niż analogowy, który może być zakłócany przez warunki atmosferyczne. Ponadto samo radio dab ma takie funkcje jak na przykład automatyczne wyszukiwanie i ustawianie stacji na różnych zakresach. Po zakupie wystarczy tylko uruchomić taką funkcję i już wszystko ustawi się po prostu samo.
Inny plus dla użytkowników tego typu radioodbiorników to wyświetlacz. Jego przekątna różni się w zależności od modelu, jednak nawet te z najmniejszymi są na tyle duże, że potrafią wyświetlać dodatkowe informacje, np. tytuł i wykonawca słuchanego utworu, nazwa nadawanej właśnie audycji, a nawet wiadomości, prognozy pogody czy najświeższych wyników sportowych. Niektóre modele tego typu odbiorników pozwalają nawet na zapisywanie audio, dzięki czemu można zarejestrować audycję na wewnętrznym dysku odbiornika, a potem odsłuchać ją w dowolnym momencie. Jak więc widać po wymienionych przykładach, dab+ to czysta wygoda i komfort używania radia. Dodatkowy atut to fakt, ze odbiorniki dab nie są wcale drogie i stać na nie każdego.