Dlaczego gołębie są niebezpieczne?

odstraszanie golebi

Od dawna już upomina się o niedokarmianie gołębi. Ptaki bowiem tłoczą się nie tylko w miastach dopominając o jedzenie, ale przesiadują także na gospodarstwach domowych ulokowanych na wsiach. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę jak groźne dla zdrowia a nawet życia człowieka mogą być gołębie.

O ile samo ptactwo tego rodzaju nie jest agresywne i nie musimy obawiać się ataku z ich strony (na przykład podziobania) to raczej lepiej uważać na ich odchody bowiem kontakt z nimi może mieć tragiczne skutki.

Ptasie odchody to nie tylko zanieczyszczenia i powód niszczeń budynków. Te zawierają w sobie liczne toksyny i pasożyty, takie jak obrzeżek gołębi czy ptaszyniec. Ich kontakt z osobą alergiczną może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym a w konsekwencji nawet śmiercią.

Trzeba również zaznaczyć, że odchody gołębi zawierają spore stężenie amoniaku, który u ludzi wywołuje biegunki, wymioty, zapalenie płuc a nawet mózgu. Warto też wiedzieć, że gołębie przenoszą na przykład kleszcze.

 

Jak więc sobie radzić przed inwazją ptactwa na własnej posesji? Eksperci z Inwen zaprojektowali unikalny Birdsystem, który montuje się na tych elementach domu, na których najbardziej lubią przesiadywać ptaki. Tym samym takie  odstraszanie gołębi w postaci cieniutkich kolców zostaje montowana na dachach czy parapetach. Jest prawie niewidoczna i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu domu. Co więcej, jest całkowicie bezpieczna dla gołębi i środowiska.

 

 

Dodaj komentarz