Szkolenia na wózki widłowe

Szkolenia na wózki widłowe

Szkolenia na wózki widłowe to rodzaj kursów, które w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Dzieje się tak dlatego, że wiele ofert pracy ma w wymaganiach znajomość obsługi wózków tego typu. Dotyczy to zarówno prac w kraju, jak też i za granicą. Jeśli więc ktoś jest bezrobotny lub też chciałby podnieść swoją wartość na rynku pracy, powinien przemyśleć tego typu kurs.

Szkolenia na wózki widłowe odbywają się na terenie całego kraju, a szkolenie tego typu obejmuje zarówno teorię – gdzie kursant poznaje rodzaje wózków, zasadę ich działania oraz przepisy BHP związane z kierowaniem tego typu maszyną – jak też i zajęcia praktyczne, gdzie uczy się w magazynie lub na hali operacji dokonywanych z wózkiem. Po udanym kursie otrzymuje się uprawnienia, pozwalające na podjęcie pracy na terenie całego świata. Wystawiane są one zarówno w języku polskim, jak i angielskim, dzięki czemu mogą posłużyć jako karta atutowa w rozmowie z pracodawcą zagranicznym.

Co więcej, istnieje wiele firm, które prowadzą wynajem wózków widłowych. Jako że nie zawsze wynajmująca firma posiada odpowiednio wykwalifikowany personel do ich obsługi, niezbędny jest ktoś, kto będzie w stanie się nim posługiwać. To kolejna okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. A ile kosztuje wynajem wózków widłowych? Stawka uzależniona jest od długości wynajmu oraz liczby wózków tego typu, a także wspomnianego personelu. Stawka jest również uzależniona od rodzaju wózka – najtańsze są ręczne, których koszt to kilkadziesiąt złotych za dzień, zaś najdroższe to spalinowe – tu wydatek to koszt co najmniej 150 złotych za dobę. Przy wynajmie na dłuższy czas cena może być oczywiście negocjowana.

Dodaj komentarz