Do czego służą rampy samochodowe?

rampy samochodowe

Rampy samochodowe wykorzystywane są przede wszystkim w celu załadunku maszyn i innych ciężkich urządzeń na kołach czy systemie gąsiennicowym.

Są idealnym rozwiązaniem, ponieważ stanowią przede wszystkim o bezpieczeństwie przewożonego ładunku – profesjonalne rampy, takie jakie oferuje na przykład firma Gizo posiadają stosowne certyfikaty CE. Co więcej, niezwykle łatwo się je montuje i nadają się doskonale do ciężarówek, naczep czy platform.

Ponadto rampy samochodowe są wykorzystywane wielokrotnie, pracownicy z nich korzystający zauważają ich wiele zalet praktycznych, na przykład taką, że przedłużają one powierzchnię załadowczą i znacznie ułatwiają transport. Powodują również podnoszenie masy ciężaru przewożonego sprzętu, dzięki czemu generowane jest mniejsze spalanie (nie są zauważalne opory powietrza).

Na końcu trzeba zauważyć, że rampy tego rodzaju są niezwykle wytrzymałe – wykonane są zazwyczaj z aluminium z domieszkami krzemu. Warto też dodać, iż produkt tego typu jest dużo tańszy aniżeli rampy hydrauliczne chociaż posłużą bez wątpienia przez długie lata.

 

 

Dodaj komentarz