Dlaczego warto studiować w Warszawie?

To właśnie do Warszawy zjeżdża najwięcej młodych absolwentów szkół licealnych, by w stolicy rozpocząć studia. Nie ma w tym nic dziwnego, bo największa metropolia naszego kraju daje ogrom możliwości. Sprawdź, dlaczego warto studiować akurat w Warszawie i co oferuje to miasto.

 

Najlepsze uczelnie

Nie da się ukryć, że to w Warszawie przyszły student ma największy wybór w zakresie kierunków studiów oraz rozmaitych specjalizacji. Uniwersytety, prywatne szkoły wyższe pozwalają na edukację zgodną z zainteresowaniami. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki marketingowe, ekonomiczne, informatyczne oraz prawnicze. Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszy się też ochrona środowiska, w nurcie zdrowego stylu życia i dbania o naszą planetę.

 

Warunki mieszkaniowe

Studenci mogą zamieszkać w akademikach, ale także mają spory wybór prywatnych mieszkań. Pokój dla studenta w Warszawie nie jest wcale dużym wydatkiem, jeśli pod uwagę weźmiemy możliwość otrzymania stypendium czy dodatku socjalnego. Z własnego doświadczenia wiemy, że znacznie lepiej jest wynająć pokój dla studenta w Warszawie aniżeli kilka lat edukacji na studiach spędzić w akademiku. Mieszkania mają bezwzględnie lepsze warunki i nie chodzi tylko o wyposażenie takich nieruchomości. To w takich lokum można liczyć na ciszę, spokój i bezwzględny komfort.

 

Rynek pracy

Jeśli ktoś już wybrał pokoje dla studentów w Warszawie, może poczuć się w tym mieście jak u siebie. Okazuje się, że większość studentów pozostaje w stolicy i tutaj układa sobie dorosłe życie. To dlatego, że już podczas edukacji mają szansę na dobre staże i praktyki, które z kolei są szansą na znalezienie zatrudnienia po studiach. Nie ma wątpliwości, że to stolica oferuje najwyższe zarobki, możliwe ścieżki zawodowego rozwoju i stanowiska pracy wedle indywidualnych preferencji. To w Warszawie swoje siedziby czy oddziały mają największe koncerny i to nie tylko krajowe, ale też międzynarodowe.

 

Zaplecze Warszawy

To Warszawa jest najbogatsza pod względem kulturalnym, zabytkowym, gastronomicznym, handlowym, rozrywkowym. Mieszkańcom stolicy z całą pewnością się nie nudzi. Galerie handlowe, muzea, deptaki, kluby, restauracje i puby, do tego doskonała infrastruktura i miejska komunikacja, a nieopodal bogactwo dobrodziejstw natury. Warto wspomnieć także o nieruchomościach w Warszawie. Fakt, że ceny są tutaj najwyższe, ale jednak jakość i komfort codziennego mieszkania w świetnej lokalizacji wynagradza tego rodzaju inwestycję. Należy przy tym dodać, że Warszawiacy zarabiają najwięcej, więc mają najlepszą zdolność kredytową, by móc nabywać mieszkania.