Sezonowa praca w Norwegii – jak się o nią ubiegać?

praca sezonowa w norwegii

Praca w Norwegii jest coraz częściej celem podróży Polaków do krainy fiordów. Kuszą nas przede wszystkim wysokie zarobki (kilkakrotnie wyższe niż w Polsce) i dobre warunki socjalne. Czy jednak każdy może wyruszyć tam do pracy?

Okazuje się, że tak. Prawo do pracy w Norwegii ma każdy pełnoletni Polak. Wystarczy posiadać ważny paszport. Co ciekawe, praca odbywa się tam w pełni legalnie, w oparciu o stosowną umowę.

W Norwegii pracuje na stałe blisko 100 000 z nas. Prawie drugie tylko korzysta z ofert pracy sezonowej. Jest to praca najczęściej fizyczna, ale też bezpieczna. Zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem agencji pracy, które to dają gwarancję rzetelności i wiarygodności pracodawcy.

O pracę w Norwegii może ubiegać się każdy – wystarczy znaleźć interesujące nas ogłoszenia. Trzeba tutaj dodać, że część pracodawców nie wymaga nawet znajomości języka norweskiego. Jeśli chcemy natomiast zdobyć lepsze stanowisko i pracę bardziej opłacalną warto przed wyjazdem do Norwegii udać się na szybki kurs językowy. Norwegowie bardzo cenią sobie komunikację w ich ojczystym języku. Na szczęście coraz więcej szkół na terenie Polski takie kursy oferuje – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowe hasło „kursy norweskiego Gdańsk” i czym prędzej zapisać się na wybrane lekcje. To gwarancja szybkiego przełamania bariery językowej i duży plus dla pracowników patrząc na wymagania czy mile widziane atuty ze strony pracodawców.

Dodaj komentarz