Gdzie tworzy się serial?

serial

Serial jest kolejnym gatunkiem filmowym, który zyskał sobie uwielbienie widzów. To nowele, które przedstawiane są w krótkich, kilkunastu bądź kilkudziesięciu minutowych odcinkach.

Serial opowiada historię głównych bohaterów jednak zawsze pojawia się w nim mnogość innych wątków, które sprawiają, że każdy odcinek jest interesujący, wpływa na emocje, dostarcza wrażeń.

Chociaż dzisiaj seriale dotyczyć mogą tak naprawdę każdego stylu to trzeba zaznaczyć, że nadal najbardziej popularne są telenowele, czyli seriale obyczajowe. To takie, w których widz odnajduje swoją historię, troski dnia codziennego, problemy i szczęśliwe chwile. Główni bohaterowie odzwierciedlają zazwyczaj przeciętnego „Kowalskiego”, dzięki czemu widz jeszcze bardziej czuje z nim więź. Dzięki kolejnym perypetiom serial trwa, stając się telewizyjnym hitem przez wiele lat.

Serial można nagrywać w rozmaitych miejscach. Jeśli z założenie ma powstać tylko kilka odcinków najlepiej nada się w tym celu studio filmowe do wynajęcia, w którym istnieje możliwość dowolnej aranżacji tła i wszelkich elementów dekoracyjnych. Jeśli natomiast w serialu występuje wiele wątków, ten może być kręcony zarówno w dowolnym plenerze, specjalnie wybudowanym studiu i stworzonych w nim pomieszczeniach jak również wynajętych domach, mieszkaniach czy innego rodzaju lokalach, w których skupiać się będzie większość nagrywanych scen. W dużej mierze to od scenariusza zależy, gdzie tworzony będzie serial, ale pewnym jest, że kręcony może być wszędzie i w tym przypadku nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. Musi to być jedynie miejsce, w które jest w stanie dotrzeć aktor oraz operator kamery ze swoim sprzętem. W ciągu kilkunastu minut jednego odcinka widz może podziwiać rzeczywiście ujęcia nakręcone w rozmaitych lokacjach.

Dodaj komentarz