Ocieplenie poddaszy użytkowych – kompendium wiedzy

ocieplenie poddaszy

Warto zacząć od tego, że każde poddasze musi zostać ocieplone jeszcze na etapie budowy domu, tzn. wtedy, gdy ten został już wybudowany i jest w stanie „surowym”. Prace tego rodzaju najlepiej wykonywać wczesną wiosną, nie należy podejmować się ich w okresie zimowym.

Ocieplenie poddaszy najczęściej wykonuje się przy pomocy wełny mineralnej bowiem ta doskonale nadaje się jako izolacja pomiędzy krokwiami – pamiętajmy, że materiał musi być elastyczny i dosyć cienki, ale za to najlepszej jakości. Dobierając ten odpowiedni najlepiej wziąć pod uwagę rady fachowców, Ci z Aluthermo z chęcią podejmą się doradztwa i prac związanych z prawidłowym ociepleniem poddasza.

Jak wiemy to właśnie poddasze jest najbardziej kłopotliwą częścią domu, którą należy ocieplić. Niestety, generowane ciepło nawet w 25% ucieka właśnie do górnych partii domu. Co więcej, struktura poddasza, czyli przede wszystkim licznie występujące krokwie i załamania powodują częste występowanie mostków termicznych. T jak wiadomo są bardzo niekorzystnym zjawiskiem bowiem powodują nie tylko wspomniane już uciekanie ciepła z domu, ale równie są przyczyną pojawiania się wilgoci, pleśni i grzybów na poddaszu.

Ciekawostką jest fakt, iż izolacja poddasza nie powinna tylko chronić i ocieplać wnętrze, ale również izolować dźwięki dochodzące z zewnątrz. Rola termoizolacji jako bariery dźwiękowej jest przydatna przede wszystkim w wielkich aglomeracjach, gdzie hałasy dobiegające z ulic mogą przyczyniać się do obniżenia komfortu życia mieszkańców domu.

Dodaj komentarz