Jak stworzyć ponadczasowy salon?

ponadczasowy salon

Ty również nie masz ochoty wydawać coraz większej ilości gotówki na zmianę mebli co kilka sezonów? Podpowiemy, jak urządzić salon, by był zawsze modny a meble służyły w swojej doskonałości przez długie lata.

Trendy w branży meblarskiej zmieniają się niemal tak samo szybko jak te odzieżowe. W każdym sezonie projektanci zaskakują nas nowymi formami, jednego roku modne jest szkło, by za chwilę na salony wkroczyły meblościanki z plastiku. Nieprzerwanie jednak w nowoczesnych domach trwają meble drewniane – te są modne zawsze a ich posiadacze mogą mieć pewność, że z biegiem lat tylko zyskają one na wartości i z całą pewnością nie ulegną zniszczeniu.

Mówimy tu oczywiście o meblach z dobrej jakości drewna, które zostały dobrze zaimpregnowane – drewno to najtrwalszy budulec a świadczy o tym chociażby fakt, że domy z bala mogą istnieć beż żadnej konserwacji nawet 100 i więcej lat. To samo tyczy się mebli, ileż to razy mieliśmy okazje podziwiać na Warszawskich Targach Antyków komodę, która była świadkiem wojen a nadal z powodzeniem może posłużyć kolejnym pokoleniom. Właśnie taki urok mają starocie z drewna – można je należycie poddawać renowacji a z biegiem lat będą warte coraz więcej. Meble tego rodzaju są zazwyczaj proste w swojej formie, klasyczne, przez co nigdy nie wyjdą z mody. Posiadacze okazałych antyków mogą wtedy ubarwiać ponadczasowy salon dodatkami czy fikuśnymi ozdobami ścian a meble będą zawsze zachwycać swoją prostotą i klasą.

Dodaj komentarz