Zła dieta i jej negatywne skutki dla zdrowia

zła dieta

Czy wiecie, że zła dieta powoduje nie tylko szybkie zdobywanie zbędnych kilogramów, ale wpływa również negatywnie na nasze samopoczucie?

Okazuje się, że Polacy spożywają najczęściej zbyt dużo produktów, w których zawarte jest białko. Przez to obniża się ich koncentracja. To nie wszystko bowiem nasza dieta bogata jest również w nadmiernej ilości w cukier a to właśnie on jest głównym czynnikiem, który wywołuje u nas stres bowiem bardzo szybko odczuwamy jego niedobór, nawet po kilkudziesięciu minutach od spożytego posiłku musimy zaspokoić organizm dostarczając mu kolejne dawki słodkości.

Stosowanie diety opartej na spożywaniu potraw tłustych czy mącznych wpływa z kolei niekorzystnie na pracę układu pokarmowego, obciąża jelita i prowadzi do dysfunkcji układu trawiennego. Pamiętajmy również, że dieta uboga w witaminy i niezbędne minerały prowadzić będzie do problemów z cerą, włosami oraz paznokciami.

Właśnie dlatego, by cieszyć się pełnym zdrowiem i nienagannym wyglądem osoby, które zauważyły u siebie pierwsze skutki prowadzenia zlej diety powinny udać się na konsultację dietetyczną. Na przykład w Akademii Zdrowego Żywienia specjaliści z chęcią przeprowadzą szczegółowy wywiad z pacjentem, wykonają niezbędne badania i na ich podstawie ułożą odpowiedni jadłospis. Trzeba również wiedzieć, że pod okiem dietetyka powinno się też odbywać każde odchudzanie w Warszawie. Pozbawianie organizmu wartości odżywczych bez kontroli fachowca może skutkować odwodnieniem i anemią.

Dodaj komentarz