Docieplenia poddaszy krok po kroku

docieplenia poddaszy

Każda firma, która podejmuje się budowy domu doskonale wie jak powinna wyglądać izolacja ścian. Najważniejszą jednak kwestią są docieplenia poddaszy bowiem okazuje się, iż to właśnie do góry ucieka nawet 25% wygenerowanego ciepła. Z tym wiele firm może mieć problem – najczęściej istnieje kłopot w doborze materiału termoizolacyjnego oraz jego montażu. Jak wiemy poddasze wymaga niezwykle precyzyjnej pracy, ponieważ posiada krokwie i więźby dachowe a jego ściany nie zawsze są przecież proste. Co więcej, to właśnie poddasze wymaga termoizolacji najlepszej jakości – zdarza się, że jest niedogrzane bądź właśnie przegrzane, często pojawiają się tam pleśnie i grzyby. Konieczne jest tam również zastosowanie właściwej paraizolacji.

Eksperci z Aluthermo, którzy podejmują się docieplenia poddaszy zgodnie przyznają, że dobrze założona izolacja cieplna na dachu to nie lada sztuka. Materiał musi być wręcz „dociskany” do więźby dachowej tak, by nie powodować jej gnicia. Właśnie dlatego należy dobrać materiał elastyczny, który świetnie podda się różnym moderacjom. Izolacja musi być tutaj miękka i cienka, co nie oznacza, że ma gorzej spełniać swoje zadania. Nie może się rozwarstwiać ani odstawać, najlepiej jeśli będzie sprężysta, bo tylko wtedy posłuży przez długie lata.

Pamiętajmy, że prawidłowa izolacja dachu zapobiegnie powstawaniu niekorzystnych mostków termicznych, które przepuszczają ciepło. To nie wszystko, ponieważ dobrej jakości materiał do ocieplania spowoduje również tłumienie dźwięków z zewnątrz. Warto również dobierać izolacje, które są ognioodporne, gdyż te w razie pożaru zapobiegną rozprzestrzenianiu się ognia.

Dodaj komentarz