Ibuprofen może przedłużyć życie nawet o 12 lat

ibuprofen

Ostatnie badania, które w USA zostały przeprowadzone na muchach jasno dowodzą, iż Ibuprofen – lek zażywany w ogromnych ilościach przez Europejczyków a zwłaszcza przez Brytyjczyków może przedłużać życie i to nawet o 12 lat. Co więcej, regularne spożywanie tego niesteroidowego leku zapewni również lepszą kondycję i zdrowie.

Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie, którzy podjęli się wspomnianych badań nie wiedzą jeszcze dokładnie dlaczego tak się dzieje, ale pewne jest, że Ibuprofen będzie podlegał dalszym badaniom. Do czasu rozwikłania całej zagadki oczywiście nie jest jeszcze zalecane stosowanie regularnej i długookresowej terapii tego rodzaju lekiem.

W Polsce Ibuprofen stosowany jest zamiennie z Aspiryną. Działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo. Po raz pierwszy zaczęto go stosować w roku 1960 roku w Bostonie i od tego czasu do dnia dzisiejszego lek ten dostępny jest bez recepty. Co więcej, można go kupić w każdej aptece i aptekach dyżurujących w nocy. Jeśli chcemy znaleźć najbliższą placówkę, by nabyć ten lek możemy posłużyć się wyszukiwarką na czynne24h.pl. Tam wystarczy wpisać dowolne hasło typu „Apteka całodobowa Gdańsk” a system wyszuka najbliższe naszemu miejscu pobytu placówki, w których kupić będziemy mogli lek z zawartością Ibuprofenu. Na razie stosujmy go z rozwagą, poczekajmy na wyniki szczegółowych badań, które miejmy nadzieję potwierdzą dobroczynne działanie tej substancji na przedłużanie naszego życia z pełnym zdrowiu i dobrej kondycji.

Dodaj komentarz