Co jeść przed treningiem fitness?

fitness

Okazuje się, że to, co zjemy przed samym treningiem fitness będzie miało ogromny wpływ nie tylko na efekty ćwiczeń, ale również naszą wydajność w czasie wykonywania treningu.

Tym samym, jak zalecają profesjonaliści, na przykład instruktorzy z Akademii Sportu, przed treningiem nie należy się objadać – posiłek powinien być spożyty nie później aniżeli godzinę przed udaniem się na fitness.

Aby dodać niezbędnej energii naszemu organizmowi powinniśmy dostarczyć sporą ilość węglowodanów. Wartości, które są w nich zawarte wpływać będą na budowę mięśni i przyśpieszą procesy metaboliczne.

Jak można dowiedzieć się na fachowych treningach od osób, które ukończyły na przykład kurs instruktora fitness, warto posilić się przede wszystkim produktami zbożowymi, takimi jak kasze, pieczywo czy makarony. Korzystne przed treningiem będą też warzywa strączkowe, warzywa korzeniowe oraz owoce.

Dobrym składnikiem, który warto spożyć przed treningiem jest białko – z niego zbudowane jest aż 20% tkanki mięśniowej. Produkty nabiałowe z całą pewnością warto zawrzeć w swoim menu bowiem podczas wysiłku fizycznego zapotrzebowanie na ten składnik wzrasta nawet o 50%.

Unikajmy cukrów prostych. Okazuje się, że te pobudzą naszą energię tylko w 10%. W efekcie bardzo szybko poczujemy zmęczenie. Wartość ta sprawi również, że systemy trawienne zostaną osłabione a my zamiast spalać tkankę tłuszczową będziemy ją odkładać.

Dodaj komentarz