Ukrainki sprzątają nasze domy

sprzątanie mieszkań warszawa

Czy wiesz, że w naszym kraju legalnie pracuje już blisko 3 miliony Ukraińców? W większości są to pracownicy fizyczni, panowie znajdują zatrudnienie na budowach, panie zaś chętnie podejmują się sprzątania prywatnych domów i mieszkań.

Opinie

Okazuje się, że wedle naszych opinii, Ukrainki są dokładne, wykonują powierzone zadania solidnie, są sumienne, punktualne, nieroszczeniowe i nadal pobierają nieco niższe wynagrodzenie od Polaków, którzy zajmują się dokładnie taką samą profesją.

Oczywiście, niektórzy stawiają raczej na profesjonalne sprzątanie mieszkań. Warszawa posiada mnóstwo działalności gospodarczych, takich jak firmy sprzątające, z którymi można podejmować współpracę na dogodnych warunkach. Ukrainki przyjmujące zlecenia prywatne są jednak dla nich ogromną konkurencją. Sprzątają tak samo dobrze.

Gdzie szukać profesjonalnych usług sprzątania?

Jeśli szukasz osoby, która regularnie posprząta Twój dom, wystarczy poszukać ogłoszeń w sieci. Jeśli nie ufasz prywatnym osobom, może rzeczywiście podejmij współpracę z profesjonalną firmą, ustalając z nią dogodny harmonogram i zakres prac.

Co ciekawe, chociaż Polacy są zadowoleni z pracy Ukrainek, które podejmują się sprzątania, to same obywatelki Ukrainy mają coraz większe wymagania. W naszym kraju nie tylko pracują, ale też podejmują kształcenie. Mają coraz większe ambicje, a zajęcie fizyczne przestaje być satysfakcjonujące. Coraz częściej zyskują kompetencje, by wykonywać pracę biurową. Być może już niedługo całkowicie przestaną sprzątać nasze „cztery kąty”.