Jakie właściwości ma woda alkaliczna i kto powinien ją pić?

woda alkaiczna

Woda alkaliczna to stosunkowo niedawne odkrycie i nie ma jeszcze jednoznacznych badań, które potwierdzałyby jej właściwości. Jednak to, że woda zasadowa pomaga i utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową w naszym organizmie stanowi fakt. Kto zatem przede wszystkim powinien skorzystać z jej właściwości i zamienić kranówkę na wodę alkaliczną?

Woda alkaliczna – czym jest dokładnie?

Podstawą właściwego funkcjonowania naszego organizmu jest prawidłowe nawodnienie, każdy z nas powinien dziennie wypić pomiędzy 1,5 a 2,5 litra wody w ciągu dnia. Musimy zdać sobie sprawę z faktu, że woda jaką codziennie pijemy,  jest bardzo ważnym elementem naszej diety i nie jest bez znaczenia, jaką wodę wybieramy. Woda alkaliczna to woda zasadowa lub inaczej woda zjonizowana, która jest wysoko zmineralizowana, co pozytywnie wpływa na prawidłową pracę naszego organizmu.

Woda zasadowa – dla kogo jest szczególnie przydatna?

Woda alkaliczna jest idealnym rozwiązaniem dla nas wszystkich ze względu na wysoką mineralizację, jednak są grupy, dla których picie wody zasadowej jest szczególnie uzasadnione.

Osoby, które intensywnie i długo pracują

Z każdym rokiem Polacy pracują coraz dłużej i więcej. Tym samym odczuwając zmęczenie, obciążenie i permanentny stres. Większość z nas żyje w biegu, zapominając o odpowiedniej diecie. Takie życie wpływa na zakwaszanie organizmu, co jest idealną sposobnością do rozwoju chorób o charakterze cywilizacyjnym. Regularne spożywanie wody zasadowej wpływa na przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej naszego organizmu. To właśnie dzięki składnikom mineralnym zawartym w wodzie alkalicznej jest możliwe przywrócenie odpowiedniego bilansu kasowo-zasadowego, co nie jest bez znaczenia dla naszego układu nerwowego.

Osoby aktywne fizycznie i uprawiające sport

Odpowiednie nawodnienie to podstawa dla osób uprawiających aktywność fizyczną. Uprawianie sportu prowadzi do rozluźnienia mięśni oraz redukcji napięć. To poprzez wypacanie się, tracimy wodę, która należy uzupełnić. Woda zasadowa jest bogata w minerały, które uzupełniają wartości oraz redukują pojawiające się zakwaszenie na skutek zwiększonej aktywności fizycznej.

Osoby odchudzające się i będące na diecie

Regularne pita woda zjonizowana stanowi idealne wskazanie dla osób będących na diecie lub w trakcie utraty zbędnych kilogramów. Prowadzi ona do przywrócenia witalności w całym organizmie. Warto pamiętać, że woda zjonizowana uzupełnia jedyne proces odchudzania, a nie stanowi środek odchudzający. Jej cenne właściwości sprzyjają wysiłkowi fizycznemu oraz wpływają na zachowanie szczupłej sylwetki.