Ubezpieczenie za granicą

ubezpieczenie za granicą

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami warto więc pomyśleć nie tylko o celu naszej podróży, ale również zabezpieczeniu takowego wyjazdu. Okazuje się, że coraz więcej z nas wybiera wakacje za granicą i to właśnie przede wszystkim na takie wycieczki warto się ubezpieczyć.

Na rynku dostępnych jest szereg rozwiązań, dzięki którym zapewnimy sobie i naszym bliskim pełne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że nie chodzi tutaj tylko o zgubiony bagaż czy skradziony portfel, ale także nasze zdrowie. Nigdy nie wiemy kiedy dopadnie nas choroba czy ulegniemy nagłemu wypadkowi – takie zdarzają się przecież często a do tego zupełnie nieoczekiwanie.

O ile w kraju mamy dostęp do pełnej oferty medycznej czy pomocy innych służb tak za granicą może być to problematyczne. Pamiętaj, że jeśli nie wyrobisz w miarę wcześnie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego będziesz ponosić wszelkie koszty związane z leczeniem, hospitalizacją czy działaniami na Twoją korzyść w ramach wydarzenia, w obliczu którego jesteś stratny.

Zawsze możesz wykupić ubezpieczenie dodatkowe PZU w Olsztynie czy każdym innym mieście. Takie daje zapewnienie nieponoszenia żadnych wydatków oraz organizację fachowej pomocy. W obliczu choroby, kradzieży czy wypadku specjaliści z PZU umówią Cię na wizytę u lekarza czy załatwią ubezpieczyciela odpowiednie odszkodowanie. Takie zresztą należeć się będzie także Tobie jeśli doznasz transport do domu. Co więcej, jeśli to Ty wyrządzisz szkodę osobie trzeciej, ta otrzyma z ramienia poważnego uszczerbku na zdrowiu bądź zostaniesz bez środków do życia, na przykład w wyniku kradzieży.

 

Dodaj komentarz