Termoizolacja – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

termoizolacja

Domy energooszczędne to w ostatnim czasie prawdziwy hit. W dobie wszechobecnego kryzysu staramy się generować oszczędności w różnych aspektach naszego życia a trzeba przyznać, że te powstałe w wyniku mniejszej konieczności dogrzewania domu są dla rodzinnego budżetu znaczące.

Obniżenie ilości zużytej energii elektrycznej dzięki właściwej izolacji ścian czy dachu domu to dzisiaj jedne z najważniejszych kwestii w czasie projektowania i jego budowy. Warto przy tym pamiętać, że dobrej jakości termoizolacja, na przykład firmy Aluthermo oprócz zapobiegania uciekania ciepła z wnętrza domu spełnia jeszcze szereg innych funkcji. Przede wszystkim powinna chronić ściany przed wilgocią – jeśli ocieplenie wykonane jest nieprecyzyjnie czy przy wykorzystaniu złych materiałów izolacyjnych szybko pojawi się grzyb i niekorzystna dla zdrowia domowników pleśń. Co więcej, warstwy izolacji powinny pełnić funkcję przeciwpożarową. Ich zadaniem jest także nie tylko zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu, ale i jego nie wpuszczanie z zewnątrz – to istotne biorąc pod uwagę lejący się z nieba żar w okresie letnim.

Ponadto, dla komfortu domowników każda termoizolacja powinna być dźwiękoszczelna. Oznacza to, iż ma tłumić hałasy dobiegające z zewnątrz. Zwracają na to uwagę przede wszystkim mieszkańcy, których domy wybudowane zostały w pobliżu hałaśliwych ulic.

Dodaj komentarz