Początkujący kierowca – pierwszy samochód

stacja kontroli pojazdów warszawa ochota

Dobry i tani – to główne atuty, jakie powinien posiadać pierwszy samochód. Najczęściej młodzi kierowcy podejmują decyzję o zakupie pojazdu na podstawie jego wyglądu, charakteru. To duży błąd bowiem brak doświadczenia w jeździe może bardzo szybko skończyć się tragicznie. Racjonalnym rozwiązaniem jest wybranie auta przede wszystkim dobrego, bezawaryjnego i odpowiednio wyposażonego.

Okazuje się, że to rodzice nabywają nam pierwsze samochody. Niestety, nie zawsze są to wymarzone „bryki”, którymi można szpanować przed znajomymi. Według statystyk, młodzi kierowcy poruszają się pojazdami zakupionymi w kwocie do 10 000 złotych i decyzja ta jest w pełni uzasadniona – to idealne auta, by nabrać wprawy w podróżowaniu.

Pamiętajmy, że nie chodzi tu o kwestie gustu ani społeczny prestiż. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Dobrze wiemy, że początkujących kierowców gubi bardzo często brawura. Właśnie dlatego należy zadbać, by samochód był w pełni sprawny – układ hamulcowy, kierowniczy, wycieraczki samochodowe, oświetlenie to tylko niektóre z opcji, jakie powinno sprawdzać się zarówno przy zakupie auta jak i przed rozpoczęciem każdej podróży. Ważne jest również posiadanie aktualnych badań technicznych, które wykonała stacja kontroli pojazdów. Ochota jest miejscem w którym bez problemu możemy wykonać kontrole stanu naszego pojazdu.

Pierwszy samochód ma dawać możliwości zdobywania doświadczenia na drodze, wprawiania się  codzienną jazdę. W tym celu nie zawsze potrzebne nam są „wypasione” sportowe auta, za którymi ogląda się rzesza przechodniów. Zdajmy sobie sprawę, że to pojazd, który ma nas zawieźć z punktu A do punktu B.

 

Dodaj komentarz