Jakie języki obce są teraz modne?

języki obce

Języki obce to obecnie podstawa edukacji już od najmłodszych lat. Ich znajomość zapewnia nie tylko dobrą komunikację z mieszkańcami odległych zakątków świata, ale daje też możliwość otrzymania lepiej płatnej i interesującej pracy.

O ile język angielski czy niemiecki wykładany jest już obowiązkowo w szkołach podstawowych a nierzadko lekcje te organizowane są już w przedszkolu to warto zaznaczyć, że Polacy coraz częściej stawiają na języki mniej popularne, które pozwalają zdobyć kompetencje unikalne, wysoko cenione na rynku pracy.

Tym samym bardzo modne w ostatnim czasie stały się języki skandynawskie a kurs języka norweskiego jest wręcz oblegany. Oczywiście najlepiej uczyć się go w kraju, dla mieszkańców którego jest on językiem urzędowym. Właśnie dlatego młodzież i osoby rozpoczynające swoją zawodową karierę decydują się na przykład na wakacyjny wyjazd do Oslo i uczęszczanie na jeden z oferowanych tam, przyśpieszonych kursów, na przykład w szkole Norkurs. Warto przy tym dodać, że nierzadko zdarza się tak, iż już po kilku tygodniach intensywnej nauki Polacy zostają w Norwegii i tam układają sobie życie – w sumie nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę, że kraj ten jest najbogatszym w całej Europie a minimalne zarobki przekraczają tam prawie dziesięciokrotnie wynagrodzenie oferowane w naszym kraju.

 

Dodaj komentarz