Jak wybrać przedszkole?

Przedszkole Świat Dziecka

W życiu każdego rodzica przychodzi taki czas, kiedy staje przed wyzwaniem odnalezienia najlepszego przedszkola dla swojej pociechy. Wynika to zarówno z typowo indywidualnych potrzeb dziecka, jak też możliwości rodzica oraz potrzeby przygotowania naszego malucha do rozpoczęcia nauki szkolnej. Odpowiedni wybór właściwego przedszkola dla dziecka, w wielu przypadkach może okazać się niesamowicie znaczący dla jego dalszej edukacji i rozwoju. Dlatego też każdy odpowiedzialny rodzic długo zastanawia się, jak wybrać przedszkole będące najlepszą placówką dla jego małej pociechy.

Po co to, komu?

Przedszkole Konstancin to nie tylko miejsce działające na zasadzie jakby typowej „przechowalni” dzieci tych rodziców, którzy nie mają, z kim zostawić swoich pociech. Tego rodzaju podejście ze strony rodziców do placówek przedszkolnych już dawno minęło. W dniu dzisiejszym każde przedszkole, czy to te działające w charakterze przedszkola publicznego czy też działające, jako przedszkole prywatne wywiera, a przynajmniej powinno wywierać niesamowicie duży wpływ na dalszy rozwój dziecka. Zdecydowana większość dzisiejszych placówek przedszkolnych cieszących się dobrą opinia rodziców potrafi w umiejętny sposób przygotować dziecko do pójścia do szkoły. Właściwie prowadzona placówka przedszkolna jest w stanie zainspirować malucha do tego żeby był on bardziej samodzielny i pewniejszy siebie. Przebywanie w grupie rówieśników uczy także pewnej tolerancji i umiejętności dzielenia się oraz współpracy z innymi dziećmi. Dziecko przestaje być typowym „sobkiem” i uczy cieszenia się każdym dniem poprzez bliższe relacje z rówieśnikami jak też z osobami dorosłymi. Wpływa to naturalnie na poznanie reguł życia w otaczającym go społeczeństwie. Oprócz tego sprawnie prowadzone przedszkole jest w stanie w pozytywny sposób wpływać na rozwój psycho – motoryczny każdego malucha rozwijając jego jakże jeszcze bardzo chłonny umysł dziecka.

Szara rzeczywistość

Tego rodzaju opieka przedszkolna jest lub przynajmniej powinna być jednym z kluczowych czynników wyboru właściwej placówki przedszkolnej. Niestety otaczająca nas codzienna rzeczywistość udowadnia czasem jak daleko w tyle znajdują się niektóre przedszkola jak i rodzice oddający swoje dzieci do tego rodzaju placówki. W wielu przypadkach rodzic wybierający przedszkole stawia na jak najprostsze, szybkie i skuteczne rozwiązania bardzo zbliżone do tych z czasów dawnego PRL-u. Oddając dziecko do przedszkola oczekuje, że otrzyma ono dobrą opiekę podczas jego nieobecności w domu w związku z wykonywaniem obowiązków pracowniczych. Jest to jedno z możliwie najgorszych podejść.

Dodaj komentarz