Idealnie wyrzeźbiona sylwetka – jak ją osiągnąć?

wyrzeźbiona sylwetka

Cudów nie ma a idealna sylwetka nie wyrzeźbi się sama. Nie wystarczy katorżnicza dieta i siedzenie na kanapie, by skóra ciała była sprężysta, gładka a mięśnie uwidocznione. Nie można wierzyć perfekcyjnym składom kremów, które ponoć mają spowodować, że nasza talia nagle będzie przypominać tą osy. Niestety, ale w tym celu nie obędzie się bez ćwiczeń – domowych, na siłowni bądź sali, w której ćwiczy się w grupie.

Kobietom najczęściej zaleca się fitness, ale tylko ten, który prowadzony jest przez wyszkolonego trenera, który może pochwalić się certyfikatem uczęszczając na kurs instruktora fitness, na przykład w Akademii Sportu.

Zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest odpowiednia motywacja ćwiczących bowiem widząc efekty ćwiczących same również chcemy dążyć do doskonałości. Co więcej, opieka trenera pozwoli na dobór odpowiednich zestawów biorąc pod uwagę poszczególne partie ciała. Warto też dodać, że fitness korzystnie wpływa na stan mięśni całego ciała i pozwala nie tylko zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale właśnie modelować sylwetkę.

Pamiętajmy, że doskonale wyrzeźbiona sylwetka to efekt nierzadko ciężkich ćwiczeń przez długi czas. Tutaj liczy się przede wszystkim zaangażowanie i regularność ich stosowania. Nawet jeśli osiągniemy już tą idealną figurę to dobrze jest nie rezygnować z ćwiczeń a podtrzymywać te efekty bowiem zaniedbanie może spowodować tylko powrót do dawnej formy a raczej jej braku.

 

Dodaj komentarz