Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

depilacja laserowa bikini

Depilacja laserem cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Również w Polsce jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu depilacji laserowej. Wszystko dlatego, że laser jest dzisiaj jedyną skuteczną metodą trwałego usuwania owłosienia z wybranej partii ciała. Kilka zabiegów wystarczy, by niechciane włoski nie odrastały już nigdy więcej.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

W pierwszej kolejności odbywa się wizyta konsultacyjna. Specjalista poprzez szczegółowy wywiad wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz przedstawia zalecenia dotyczące przygotowania do laserowych zabiegów. Jak potwierdzają eksperci z kliniki SPIRE CLINIC, włosy przed depilacją powinny być ogolone, ale nigdy usunięte pęsetą, woskiem czy depilatorem. Chodzi o to, by nie zostały uszkodzone ich cebulki.

Co więcej, depilacja laserowa może odbyć się jedynie na skórze, która nie jest podrażniona, zraniona czy opalona. Nie może być też potraktowana samoopalaczem, ma być też idealnie czysta. Osoba, która chce wykonać zabieg depilacyjny laserem, nie powinna zażywać leków światłouczulających. Nie może też cierpieć na choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo. Przeciwwskazaniem są również choroby onkologiczne.

 

Jak przebiega zabieg?

Czy wiesz, że jeden zabieg depilacji pach trwa jedynie 2 minuty, a depilacja bikini wiąże się z każdorazową wizytą w klinice nie dłuższą niż kilkanaście minut. Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry, docierając aż do cebulki włosa. Sam laser niszczy na melaninę, czyli główny barwnik włosów i to dlatego te stopniowo zanikają, aż wreszcie są zwalczone bezpowrotnie. Lasery nowoczesnej technologii zawierają nie tylko chłodzącą nakładkę, która działa jak naturalny znieczulacz, ale również system, który automatycznie określa rodzaj skóry czy strukturę owłosienia, pozwalając tym samym dobrać odpowiednie parametry działania sprzętu.

 

Czy depilacja laserem boli?

Jeszcze do niedawna rzeczywiście laserowa depilacja bikini czy innej części ciała mogła sprawiać ból. Dzisiaj są to zabiegi całkowicie nieinwazyjne, które nie stwarzają najmniejszego dyskomfortu. Kliniki, w których wykorzystuje się lasery najnowszej generacji, zapewniają, że trwałe usuwanie włosków nie boli. Wszystko dlatego, że urządzenia laserowe zawierają nakładkę chłodzącą, która działa znieczulająco.

 

Jakie części ciała można depilować?

Włoski usuwać można praktycznie z każdej części ciała. O ile do niedawna tego rodzaju zabiegi były popularne wśród kobiet, które depilowały pachy, okolice intymne czy nogi, tak dzisiaj nie mniejszym zainteresowaniem depilacja laserem cieszy się wśród panów. Ci pozbywają się włosków z pleców, pośladków czy klatki piersiowej.