Podłoga idealna do nowoczesnych wnętrz

posadzki żywiczne

Styl nowoczesny cieszy się dzisiaj dużym uznaniem wśród prywatnych inwestorów. Wszystko dlatego, że jest funkcjonalny, do tego estetyczny i oczywiście nakłada innowacyjne rozwiązania oraz trendy, które są zgodne z najnowszymi kanonami, patrząc na wystroje wnętrz dyktowane przez światowych projektantów. Nowoczesność wybierana jest też ze względów praktycznych, bo przecież generalny remont to spora inwestycja, zarówno finansowa, jak i czasowa. Nie chcą podejmować się takich prac często, wiele osób stara się wyprzedzać wręcz modę, by przez długie lata cieszyć się doskonałym mieszkaniem „na czasie”.

Jaką podłogę wybrać?

Podłoga w mieszkaniu jest fundamentem. To podstawa, która warunkuje pozostałe elementy wyposażenia. Ma być przede wszystkim odporna na eksploatację, ale też dawać spore pole możliwości dobierania dodatków. Styl nowoczesny zakłada posadzki żywiczne o idealnie gładkiej strukturze, niczym lustro albo lodowisko. Chodzi o to, by ta powierzchnia optycznie powiększała całą przestrzeń, do tego była łatwa w utrzymaniu czystości.

Idealnie sprawdza się podłoga z żywicy, która co prawda nie jest żadną nowością, bo od lat wykorzystywana jest w magazynach, przestrzeniach publicznych czy halach produkcyjny. Przyszedł jednak czas, by wkroczyła na salony prywatne. Mogą to być posadzki dekoracyjne, bo żywicę można barwić na dowolny kolor. Co więcej, można dodawać jej drobinki kwarcu, dzięki czemu będzie się pięknie mienić niczym brokat.

Najważniejsze jest jednak to, że taka podłoga jest trwała, odporna na rysowanie, pękanie, ciężar, jest też antypoślizgowa i świetnie nadaje się do kuchni, ponieważ jest odporna na wysokie temperatury i tłuste zabrudzenia. Można ją stosować również w łazience, bo jest odporna na wilgoć i wodę.

Warty uwagi jest też fakt, że koszt posadzki z żywicy nie jest wysoki, jeśli pod uwagę weźmiemy inny rodzaj podłogi. Można śmiało potwierdzić, że jest wręcz tańszy od parkietu z naturalnego drewna czy podłogi z naturalnego kamienia.

W nowoczesnym wnętrzu taka podłoga sprawdzi się doskonale. Jest gładka, ale można z niej tworzyć unikalne wzory, dające iluzję 3D. Ta jednobarwna stanie się zaś ponadczasowa, do której będą pasować wszelkie dodatki dekoracyjne, które będzie można zmieniać wraz z kolejnymi sezonami.

Najważniejsze jest to, że podłoga z żywicy łączy cechy praktyczne wraz z najlepszą jakością oraz innowacyjnym designem. Właśnie dlatego stawia na nią coraz więcej prywatnych inwestorów. Wydaje się, że tradycyjne płytki ceramiczne, gres, a nawet panele odchodzą już powoli do lamusa.