Odpady drzewne – gdzie i jak je przechowywać?

przenośnik ślimakowy do trocin

Zakłady stolarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem drewna wytwarzają naprawdę sporo odpadów drzewnych, których przechowywanie stanowi nie lada kłopot. Warto w tym celu zainwestować w magazyn paliwa, który pozwoli Ci na bezpieczne i wygodne przechowywanie trocin i zrębki, którą wykorzystasz w późniejszym czasie do spalania i ogrzewania, np. hali produkcyjnej i produkcji ciepłej wody użytkowej. Inwestycja w magazyn paliwa to opłacalne przedsięwzięcie. Dzięki temu zyskasz możliwość uniezależnienia się energetycznego od dostawców paliw opałowych – wystarczy, że zaopatrzysz się też w kotły wielopaliwowe, które pozwolą Ci na spalanie odpadów drzewnych przechowywanych przez magazyn paliwa.

Spalanie odpadów drzewnych – czy to się opłaca?

Jeśli sam wytwarzasz trociny lub inne odpady drzewne, które mogą zostać wykorzystane jako ekologiczne paliwo opałowe, jak najbardziej możesz zainwestować w magazyn paliwa oraz przenośnik ślimakowy do trocin. Wybierając taki osprzęt, nie tylko będziesz w stanie bezpiecznie przechowywać paliwa opałowe, ale także transportować je bezpośrednio z silosa do kotła wielopaliwowego.

Czy takie rozwiązanie i inwestycja w magazyn paliwa i przenośnik ślimakowy do trocin się opłaca? Jak najbardziej tak! Dzięki temu w okresach zimowych możesz niskim kosztem ogrzewać ciepłą wodę i halę produkcyjną, bez konieczności inwestowania w paliwa opałowe, które są coraz droższe.