Neurochirurgia – pomoc dla naszego kręgosłupa

lekarz od kręgosłupa

Okazuje się, że wady postawy ma większość ludzi na całym świecie. Niektóre z nich doprowadzają bardzo szybko do poważnych schorzeń, których zwieńczeniem może być całkowite unieruchomienie pacjenta. By takim powikłaniom zapobiegać i przywracać chorym pełna zdolność do swobodnej aktywności fizycznej, w medycynie funkcjonuje dziedzina, jaką jest neurochirurgia.

Co ciekawe, neurochirurgia to jedna z dziedzin medycyny, która rozwija się dzisiaj najszybciej. W renomowanych, specjalistycznych klinikach wykorzystuje się innowacyjne i jak najmniej inwazyjne metody, by przywrócić kręgosłup do dawnego stanu. O ile jeszcze do niedawna wad niwelowano poprzez realizację poważnych operacji chirurgicznych, które niestety wiązały się z możliwością wystąpienia szeregu komplikacji, tak dzisiaj lekarz od kręgosłupa zaleca nowoczesne metody, które są całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Najczęściej leczoną dzisiaj dysfunkcją kręgosłupa jest dyskopatia. Ta może być teraz leczona skutecznie nie przy wykorzystaniu skalpela, ale innowacyjnych preparatów i tylko minimalnych nacięć. Dzięki temu możliwość powikłań czy negatywnych skutków ubocznych jest zmniejszana do minimum. Co więcej, znacznie skraca się czas koniecznej rekonwalescencji, przez co pacjent szybko wraca do dawnej aktywności fizycznej.

Nowoczesne leczenie dyskopatii to tylko jeden z przykładów. Neurochirurgia w Polsce nie odbiega swoim profesjonalizmem od najlepszych klinik na świecie, a Polacy mają szansę na zachowanie pełnego zdrowia przez długie lata. Przy zastosowaniu innowacyjnych technik leczenia ból jest niwelowany niemalże natychmiast. Co więcej, rozwój medycyny w tym kierunku pozwala dzisiaj leczyć schorzenia, które jeszcze kilka lat temu skazywały pacjentów na zmaganie się z chorobą, ewentualnie zaleczanie jej najbardziej dokuczliwych objawów.