Jak przebiega kremacja? Kto może się nią zająć?

dom pogrzebowy wraszawa

Na rynku działa wiele zakładów pogrzebowych, które gwarantują dostęp do usług o charakterze kompleksowym. Zajmują się one organizacją zarówno pogrzebów tradycyjnych, jak i świeckich. W ich ofercie znajduje się również kremacja. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć odpowiednią pomoc w organizacji pochówku. Bez względu na własne przekonania i wymagania.

Na czym polega kremacja?

Do czynienia mamy z procesem spopielenia zwłok. Odbywa się to w tak zwanym piecu kremacyjnym, który został przystosowany wyłącznie do tego celu. W jaki sposób ciało jest umieszczane w piecu? Przeważnie znajduje się ono w prostej trumnie (bez lakieru), która zostaje przekazana do spalenia. Po skończonym procesie kremacji, prochy zmarłego zostają umieszczone w ozdobnej trumnie. Kremacja uznawana jest za najbardziej higieniczny sposób pochówku. Sama urna jest niewielka, zajmuje znacznie mniej miejsca niż trumna.

Kto zajmuje się kremacją? Obowiązek ten wziąć może na siebie dom pogrzebowy. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele firm zapewniających realizację usług kompleksowych. Takie zakłady ściśle współpracują z krematoriami, które zajmują się procesem spalenia. Przed podpisaniem umowy zawsze warto dokładnie omówić realizacje usług z wybraną przez nas firmą. Specjaliści dokładnie wyjaśnią, jak to wszystko się odbywa.

Oczywiście kremacja łączona jest również z ceremonią pogrzebową. Istnieje możliwość organizacji pochówku z księdzem lub Mistrzem Ceremonii (pogrzeb świecki). Wygląda on bardzo podobnie do standardowego pogrzebu. Rodzina ma szanse pożegnać się ze zmarłym, a także uczestniczyć w procesie spalenia i pochówku urny z prochami. Pracownicy zakładu pogrzebowego pomagają w załatwieniu wszystkich formalności, także tych związanych ze stypą. Dzięki temu nie musimy przejmować się przykrym obowiązkiem załatwiania wszystkiego osobiście. Jest to bardzo ważne w tym przykrym czasie.

Należy podkreślić, że kremacja jest możliwa tylko wówczas, gdy przedstawimy pisemną zgodę na spopielenie ciała. Jak już wspomnieliśmy, organizację całej uroczystości warto powierzyć specjalistom. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jakie dokładnie usługi realizuje dobry zakład pogrzebowy. Bielany to jedna z tych dzielnic, w której działa wiele cenionych firm. Zajmują się one wszystkimi formalnościami, a także całą ceremonią pogrzebową. Liczyć możemy również na usługi dodatkowe, związane między innymi z pomocą w odpowiednim kontaktowaniu się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.