Jak działa keratyna na włosy

salon fryzjerski poznań

Salony fryzjerskie mają nam do zaoferowania wiele różnych zabiegów, które mają na celu poprawienie kondycji naszych włosów. Jest wiele takich zabiegów począwszy od keratyny botoksu, aż po nanoplastie. Zabiegi te wykonywane są przez salony fryzjerskie i cieszą się coraz większym zainteresowaniem w śród kobiet.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy keratynowe prostowanie włosów. Jednak przez lata w salonach fryzjerskich pojawiło się szereg nowych zabiegów, które wydają się być jeszcze bardziej skuteczne i przede wszystkim bardziej bezpieczne. W związku z tym coraz częściej zadajemy sobie pytanie czy keratyna jest faktycznie bezpiecznym zabiegiem dla naszych włosów. Keratyna to białko, które jest głównym budulcem naszych włosów. To właśnie keratyna jest odpowiedzialna za odporność naszych włosów na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Keratynę często znajdujemy w kosmetykach odżywiających i odbudowujących. Składnik ten ma za zadanie  zregenerować nasze włosy, ale także pomoże nam je wyprostować i wygładzić. Decydując się na zabieg keratyny musimy mieć świadomość tego, że efekt prostych włosów to tylko skutek uboczny keratynowego prostowania włosów. Tak naprawdę głównym celem tego zabiegu jest przede wszystkim odżywienie, odbudowa i regeneracja włosów od wewnątrz. A w zamian za to otrzymujemy również efekt prostych, gładkich i zdrowo wyglądających włosów.

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg który powinien przeprowadzić dobry fryzjer (Piotr Sierpiński) tylko wtedy będziemy mieli pewność, że efekt tego zabiegu będzie naprawdę spektakularny.  Jeśli jednak przeprowadzimy keratynowe prostowanie w domu w prawidłowy sposób również możemy uzyskać oczekiwany efekt. Po wprasowaniu keratyny we włosy efekty widoczne są w zasadzie od razu, włosy stają się gładkie, pełne blasku, wyraźnie zdrowsze, a przy tym idealnie proste. W praktyce oznacza to, że na kilka miesięcy możemy zapomnieć o codziennym prostowaniu włosów, puszącej się fryzurze i niesfornych kosmykach.