Dehydrator – czym jest i jak go używać?

suszarka do owoców i warzyw

Dehydrator to urządzenie wykorzystywane przy suszeniu produktów spożywczych. Cyrkulacja powierza pomaga, zakonserwować produkty, a termostat kontroluje właściwą temperaturę. Dzięki wykorzystaniu tych prawidłowości, następuje usunięcie wody z żywności, dzięki czemu możemy cieszyć się ich smakiem dłużej.

Po co właściwie korzystać z dehydratora?

Dehydratory pozwalają nam przetworzyć duże ilości świeżych i sezonowych warzyw oraz owoców, co w rezultacie prowadzi do wydłużenia ich trwałości w dłużnym czasie. Jeśli masz swój ogród, czy sad, dehydrator może okazać się wyjątkowo przydatnym urządzeniem, które pomoże dłużej cieszyć się skarbami natury w naszej kuchni. Obok mrożenia i wekowania, suszenie może być fajną alternatywą.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.mocsokow.pl/suszarki-do-owocow/556-byzoo-dh02-dehydrator-7439629527590.html

Suszenie warzyw i owoców

Wykorzystując dehydrator do suszenia warzyw i owoców, dajemy sobie szansę na zachowanie wszystkich witamin i wartości w nich zawartych na dłużej. Suszone owoce są nie tylko zdrowe, ale też pyszne. Korzystając z możliwości suszenie, możemy cieszyć się z ich obecności w naszej diecie praktycznie przez cały czas. Dehydratory to urządzenia wielofunkcyjne, mogą wysuszyć również warzywa, grzyby, owoce morza, ryby, mięso, czy grzyby. Dzięki urządzeniu otrzymamy produkt, którego nie jesteśmy w stanie pozyskać w tradycyjny sposób poprzez smażenie, pieczenie, duszenie, czy gotowanie.

Zalety korzystania z dehydratora

Dzięki urządzeniu mamy dostęp do naturalnych i w pełni zdrowych produktów. Możemy zrezygnować z gotowej, sklepowej żywności, której jakoś mocno się pogarsza. Dodatkowo często do suszonych owoców dodawane są siarczany, aby wydłużyć ich przydatność, przygotowując je samodzielnie, mamy pewność, że spożywamy jedynie najlepsze i wyselekcjonowane produkty, bez barwników, dosładzaczy i konserwantów. Jeśli jesteśmy fanami lekkich przekąsek, urządzenie będzie strzałem w dziesiątkę. Domowe chipsy warzywne, orzechy w posypkach, krakersy powstają bez zbędnych aromatów, konserwantów, czy wątpliwej jakości przypraw będą królować na naszym stole.

Jaki dehydrator wybrać?

W zależności od potrzeb warto przejrzeć ofertę dostępnych urządzeń. Dehydrator byzoo jest jednym z bardziej pojemnych urządzeń na rynku. Może pomieścić nawet 10 kg produktów w jednej sesji. Posiada stalowe tacki oraz stalową pokrywę zamykającą. Urządzenie jest wielofunkcyjne i nadaje się do suszenia różnych produktów spożywczych. Dodatkowo dehydrator byzoo jest łatwy w czyszczeniu, gdyż urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby w prosty sposób dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Jeśli jesteś fanem suszonych produktów, zakochasz się w tym urządzeniu, dodatkowo będziesz zaskoczony smakiem i zapachem żywności po ususzeniu.