Kuchnia Twoich marzeń

architekt wnętrz suwałki

Kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym mieszkaniu. Okazuje się, że właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu. Nie tylko przyrządzamy codzienne posiłki, ale także pijemy kawę z przyjaciółką, rozmawiamy z dziećmi czy oddajemy się czytaniu książki. Warto, by domowa kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i urządzona zgodnie z najnowszymi trendami.

Niełatwo te wszystkie czynniki pogodzić. To zresztą dlatego większości inwestorów, którzy decydują się na własne M, w urządzaniu kuchni pomaga architekt wnętrz. Suwałki, Kraków czy Warszawa – w każdym mieście bez problemu znaleźć można profesjonalne pracownie, w których pracują tego rodzaju fachowcy.

W urządzaniu kuchni należy przede wszystkim pod uwagę tzw. ciąg roboczy. Chodzi o to, by wszelkie niezbędne sprzęty kuchenne funkcjonowały na właściwym miejscu. Dzięki temu użytkownikom kuchni jest po prostu wygodniej z niej korzystać. Kuchnię warto podzielić na kilka stref: przygotowywania posiłków, magazynowania produktów i utrzymania czystości.

Ważny jest także design. W tym sezonie modna jest ponadczasowa biel z dodatkiem drewna, ale w kuchni coraz częściej spotkać można też nieco bardziej żywe barwy: zieleń, czerń, złoto, miedź, róż. W trendach jest naturalny kamień, stara cegła, beton, szkło. Polacy upodobali sobie styl nowoczesny, ale wiele kuchni urządzanych jest także w tym skandynawskim czy loftowym.

Tak naprawdę warto, by kuchnia spełniała indywidualne potrzeby domowników. Projektant wnętrz jest pomocny, by zaproponować funkcjonalne rozwiązania, o których możemy nie mieć nawet pojęcia. Nakieruje również na elementy, które cieszą się powodzeniem, patrząc na sezonowe hity mody w zakresie wystroju wnętrz.