Wnętrza – co jest na czasie?

granatowe ściany

Moda towarzyszy nam na każdym kroku i dotyczy niemal wszystkiego – ubrania, samochody, hobby, a także wykończenie wnętrz. Dzisiaj mamy niemal nieograniczone możliwości urządzenia naszego mieszkania i jedyną barierą jest nasza fantazja. Jakie elementy są aktualnie na topie?

W 2018 roku możemy spodziewać się kontynuacji trendu z roku poprzedniego – cenione we wnętrzach będzie drewno i dodatki w postaci wiklinowych koszy. Na uznanie będzie również zasługiwać skóra, a także tkaniny (np. lniane oraz bawełniane). Natura  zdobywa coraz więcej zwolenników, co wiązać się może z odważniejszymi krokami – wykończenia mogą powędrować w stronę egzotyki i motywów afrykańskich.

Styl skandynawski, który bardzo długo utrzymywał się na topie, powoli będzie ustępował miejsca innym. Mocną pozycję wyrabiają sobie różnego rodzaju bujane fotele, sofy, kanapy oraz ławy. Ogólny obraz naszego mieszkania ulegnie ociepleniu. Taki efekt możemy uzyskać przykładowo zastępując srebrne i chłodne elementy odcieniami złota. Widoczną zmianą dotyczącą kuchni będzie zamiana zamkniętych górnych szafek na otwarte półeczki. Moda w bieżącym roku nie będzie też stronić od konkretnych i śmiałych posunięć, bowiem na uznanie zasłużą meble w ostrym, czerwonym kolorze. Jakie jeszcze kolory będą dominować?

Wśród kolorów prym wiedzie oczywiście szary w różnych wydaniach, który nadaje naszym wnętrzom klasy oraz świetnie się zgrywa z wieloma rodzajami mebli i akcesoriów. W roku 2018 warto też zwrócić uwagę na odcienie granatu – jest to niezwykle wyrafinowany i głęboki kolor, który idealnie łączy się z modnymi w tym okresie miodowymi sofami oraz drewnianymi dodatkami. Granatowe ściany z uwagi na swój dość ciemny odcień najlepiej wyglądać będą w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Jeśli pokój nie spełnia tego warunku, z powodzeniem można skupić się na granatowych dodatkach (np. poduszkach). Z czym je połączyć? Świetnie sprawdzą się kolory takie jak beżowy, szary oraz złoty.