Wiosenne oczyszczanie organizmu

oczyszczanie organizmu

To właśnie potrzeba uzyskania atrakcyjnego wyglądu po zimie skłania nas do zastosowania dobroczynnego oczyszczania organizmu. Jak przekonują specjaliści, głodówki bądź diety oczyszczające warto stosować dwa razy w roku (nie częściej) i powinny nie trwać one dłużej aniżeli kilka dni.

Nie ma co ukrywać, że waz z zimą zyskujemy również kilka zbędnych kilogramów. Co więcej, brak wzmożonej aktywności ruchowej wspiera niekorzystne odkładanie się złogów i tkanki tłuszczowej. Chcąc być wiosną rześkim i pełnym energii należy się ich bezwzględnie jak najszybciej pozbyć.

Jak doradza dobry dietetyk w Warszawie, oczyszczanie organizmu warto realizować stosując typową dietę wiosenną. Jej menu oparte jest przede wszystkim na spożywaniu warzyw i owoców, również tych nowalijkowych. Okazuje się nieprawdą, iż nowalijki nie posiadają wartości odżywczych i witamin. Posiadają ich tak samo dużo jak produkty typowo sezonowe jednak rzeczywiście warunki szklarniowe, w jakich zostały wyhodowane mogą zwiększyć na nich ilość oprysków. Właśnie dlatego nowalijki powinniśmy jadać zawsze dokładnie umyte bądź w formie gotowanej.

Dietetycy z Akademii Zdrowego Żywienia odradzają natomiast stosowanie całkowitych głodówek. Takie oczyszczanie organizmu jest zwyczajnie niezdrowe i może przyczynić się jedynie do odwodnienia czy zaburzenia pracy układu pokarmowego. Z całą pewnością warto postawić więc na dobrze zbilansowaną dietę, której podstawą będą płyny oraz warzywa i owoce aniżeli pozbawiać się chociażby na kilka dni całkowicie pożywienia.

Dodaj komentarz