Sposoby na wypadanie włosów

wypadanie włosów

Wylicza się, iż każdego dnia tracimy około 50 włosów jednak jesienią wypadać ich może nawet 100. Jest to naturalny proces bowiem w ciągu całego życia z jednego meszka włosowego wyrasta nawet 20 pojedynczych włosków. Wpływ na wypadanie włosów jesienią ma nie tylko zmieniająca się pogoda, ale też osłabienie naszego organizmu i większa podatność na infekcje. Właśnie dlatego warto postawić nie tylko na dobrą pielęgnację samych włosów, ale i odpowiednią dietę, która ma istotny wpływ na ich stan.

Jesienią dobrze jest również nabyć odpowiednie szampony i odżywki, tym bardziej jeśli zauważymy, że wypadanie włosów pogłębia się i tracimy ich coraz więcej. Właściwa odżywka, najlepiej taka, która w swoim składzie posiada skrzyp polny wzmocni każdy włos, zahamuje ich łamanie i rozdwajanie. Dobrym rozwiązaniem jest również podcięcie końcówek – każdy fryzjer w Warszawie potwierdzi, że najlepiej pozbyć się około 5 centymetrów włosów. Do salonu, takiego jak Salontuiteraz możemy wybrać się również w celu kuracji wzmacniającej – najlepiej kiedy ta odbywa się przy pomocy ziołowych płukanek z dużą zawartością krzemionki.

W domu pamiętajmy o tym, by nie przetłuszczać włosów zbytecznymi balsamami i środkami do stylizacji włosów. Nie zaleca się również nagminnego korzystania z suszarki oraz prostownicy, które osłabiają i przesuszają włosy. Spłukując szampon warto, by ostatni strumień wody był zimny, ponieważ to właśnie zimna woda doskonale zamyka łuskę włosa chroniąc go tym samym przed działaniem toksyn i innych zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz