Różne ceny leków w aptekach

całodobowa apteka

Dlaczego okazuje się, że ten sam lek w różnych aptekach ma inne ceny? Coraz częstsze skargi osób chorych, które dokonują w każdym miesiącu tego rodzaju zakupów zmuszają do rozwikłania tejże zagadki.

Zwraca się uwagę na fakt, iż przykładowy lek na serce w jednej aptece kosztuje ponad 300 złotych a już dwie ulice dalej tylko 90 złotych. Skąd więc tak kolosalne różnice? Niestety, w prawie sprzedaży leków żądzą podobne zasady jak w przypadku zwykłego handlu detalicznego. Jak wiadomo ceny ostateczne podyktowane są przede wszystkim nie ze strony producenta a na poziomie współpracy pomiędzy hurtownikiem a samą apteką i tylko od ich sprawnych negocjacji zależeć będzie cena finalna leku.

Pocieszający jest fakt, iż coraz częściej to sami producenci nawiązują współpracę z aptekami, pomijającym tym samym koszty hurtowników. Dzięki temu lek jest o wiele tańszy. Dochodzą również różnego rodzaju promocje i wyprzedaże – tutaj jednak trzeba od razu nadmienić, iż korzystać z nich mogą zazwyczaj apteki sieciowe, bo te zamawiają większą ilość leków.

Każdy chory pamiętać powinien, że ceny leków wcale nie muszą być tak duże. W każdej placówce, takiej jak apteka całodobowa Poznań, jaką wyszukać możemy w kilka chwil na czynne24h.pl znajdziemy przecież tańsze odpowiedniki, czyli leki w niższej cenie, o identycznym składzie. Co więcej, każdy farmaceuta ma obowiązek takowy zaproponować.

Dodaj komentarz