Renowacja mebli – czy można wykonać samodzielnie?

renowacja mebli

Jak wynika ze statystyk, przeciętna rodzina w Polsce decyduje się na wymianę mebli co 15 lat. Najwięcej osób wybiera te elementy wyposażenia wnętrz ze średniej półki cenowej a tylko niewielki odsetek otacza się luksusem wydając krocie na naprawdę drogie i nieskazitelnej jakości szafy czy komody. Mniej więcej tyle samo rodzin decyduje się na te najtańsze meble, które niestety trwają w dobrym stanie co najwyżej kilka lat i nie nadają się nawet do naprawy.

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest albo zakup drogocennych antyków albo mebli ze średniej półki cenowej, które w razie usterki można naprawić.

Ciekawostką jest fakt, iż na przykład na Warszawskich Targach Antyków można rzeczywiście je nabyć, ale również spotkać profesjonalnych fachowców, którzy za niewielką kwotę podejmą się pracy, jaką jest renowacja mebli – dotyczy to zarówno cennych staroci, które trwają w rodzinie od wielu pokoleń jak i mebli nieantycznych, które wymagają jednak odświeżenia.

Z całą pewnością nie należy podejmować się tego rodzaju zadań samodzielnie. Źle dobrany lakier, farba czy nieprofesjonalna szlifierka bądź czyszczenie może tylko doprowadzić do zniszczenia mebla. O ile nie będzie to tak bolesne w przypadku zwykłego regału to już stratę antyku na pewno odczujemy dotkliwie. Warto też dodać, że renowacja mebli w przypadku antyków musi odbywać się przez specjalistów bowiem tylko wtedy zachowa swoje walory i świadectwo swojego pochodzenia.

 

Dodaj komentarz