Przeczytaj, jeśli Twoje dziecko ma Zespół Aspergera

autyzm asperger

Jeśli niepokojące sygnały doprowadziły do konsultacji z psychologiem, a ten zdiagnozował u Twojego dziecka zespół aspergera, powinnaś przyswoić wiedzę o najlepszej terapii tego rodzaju zaburzeń.

Pamiętaj, że niwelowanie objawów powinno odbywać się każdego dnia, przez pracę z profesjonalistami, którzy zatrudniani są w fachowych ośrodkach jak i w warunkach domowych – psycholog na pewno wskaże Ci odpowiednie ćwiczenie.

Idealnym rozwiązaniem będzie dla Was przedszkole dla dzieci z zespołem aspergera. To placówka, w której Twoja pociecha znajdzie pełną akceptację, będzie realizować standardowy program dydaktyczny, jaki został wytyczony przez MEN oraz indywidualną terapię. Terapia aspergera będzie zależna od nasilenia różnego rodzaju objawów. Warto wiedzieć, że tego rodzaju placówki nie tylko zatrudniają w pełni wykwalifikowaną w tym celu kadrę pedagogiczną, ale zapewniają też idealne warunki rozwoju. Na dzieci, które wykazują na przykład zaburzenia motoryki ruchowej, czeka tam profesjonalna sala do ćwiczeń.

Musisz wiedzieć, że z aspergerem da się żyć. Twoje dziecko może w przyszłości być całkowicie samodzielne, rozwijać karierę zawodową, mieć przyjaciół i rodzinę. Ponieważ zaburzenia tego rodzaju odbijają się przede wszystkim na relacjach społecznych, musisz zadbać, by w pierwszej kolejności to właśnie te były niwelowane.

Dodaj komentarz