Prywatna szkoła podstawowa – za i przeciw

prywatna szkoła podstawowa

Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem odpowiedniej placówki szkolnej dla swojej pociechy. Rozpatrujemy te kwestie bardzo często w kategoriach zapewnienia maluchowi dobrego startu w przyszłe życie. Myślimy nad tym czy pozwolić mu na beztroskie dzieciństwo i brak obowiązków a może jednak postawić na zajęcia dodatkowe, elitarne otoczenie i rozwój na wielu płaszczyznach. Okazuje się, że wszystkie kwestie da się pogodzić bowiem mylne jest myślenie, iż prywatna szkoła podstawowa w Warszawie jest dla snobów a placówka publiczna nauczy prawdziwego życia jednak nie do końca jest w stanie wykorzystać potencjał intelektualny naszego dziecka.

Prawda jest taka, że dzisiaj placówki prywatne to już powszechność. Do takich uczęszczają dzieci z naprawdę różnych środowisk bowiem w miarę bogacenia się społeczeństwa polskiego wydatek na tego rodzaju edukację nie jest już sporą ujmą w domowym budżecie.

Idealnie można łączyć zresztą różne aspekty życia szkolnego. Fakt, iż w placówce prywatnej dostępnych jest szereg zajęć dodatkowych nie oznacza, że dziecko musi uczęszczać na wszystkie. Zaletą jest oczywiście fakt, że mamy w tej kwestii duży wybór a dziecko może rozwijać się rzeczywiście zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Co więcej, zarówno w szkole prywatnej i jak i placówce publicznej uczy się tych samych wartości, przerabia się identyczny program wytyczony przez MEN. Faktem jest natomiast, że placówki prywatne często cieszą się lepszymi pomocami dydaktycznymi i dodają jeszcze własne, autorskie projekty kształcenia. Tutaj niewątpliwą zaletą jest także fakt, iż klasy w szkołach prywatnych są zazwyczaj mniej liczne i zwraca się uwagę na dobro i rozwój każdego ucznia.

Dodaj komentarz