Popularne sposoby na integrację pracowników

szkolenia integracyjne dla firm

Integracja pracowników jest podstawowym sposobem na budowanie relacji wśród pracowników. Ich trwałość bezpośrednio przekłada się na skuteczność oraz zyski. Dlatego w firmach coraz częściej podejmowane są decyzje o organizacji eventów poświęconych integracji pracowników.

Decyzja o zorganizowaniu integracji pracowników jest inwestycją, która zaprocentuje. Zadaniem takiego wydarzenia jest scalenie zespołu i zwiększenie wzajemnego zaufania. Ponadto w trakcie integracji można zaobserwować postawy pracowników w różnych sytuacjach. Daje to pełen obraz tego, jak zgrany jest zespół oraz jak dużo zostało jeszcze do zrobienia w tym kierunku.

Co decyduje o wyborze formy integracji pracowników?

Obecnie istnieją różne formy wspólnego spędzenia czasu w gronie pracowników. Głównymi czynnikami decydującymi o formie integracji jest budżety i cel. Może to być szkolenie integracyjne, wyjazd lub wewnętrzna impreza integracyjna. Wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby i możliwości w danej firmie.

Spośród dostępnych sposobów integracji pracowników szkolenia integracyjne dla firm są atrakcyjną formą spędzenia czasu w gronie współpracowników. Co ważne takie szkolenie nie musi być nudne, ponieważ może polegać na przeprowadzeniu gry szkoleniowej. Podczas rozgrywki uczestnicy mogą mieć za zadanie zarządzać winnicą lub zbudować most. Takie zadania sprzyjają pracy zespołowej oraz ćwiczeniu umiejętności miękkich. Do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest współpraca i właściwe koordynowanie działań, które jest formą treningu również dla kadry kierowniczej.

Innym sposobem na integrację pracowników są wyjazdy, które opierają się na aktywnym spędzeniu czasu. Może to być całodniowy wyjazd na paintball’a połączonego z parkiem linowym. W trakcie takiej imprezy uczestnicy będą podzieleni na zespoły, których celem będzie wygranie poszczególnych dyscyplin. Zadaniem takiej rozrywki jest praca zespołowa połączona z rywalizacją pomiędzy poszczególnymi zespołami.