Położna – jej rola w życiu kobiet

prywatna połozna poznań

Trzeba przyznać, że to właśnie położna jest specjalistą medycznym, który towarzyszy kobiecie praktycznie w każdym etapie jej życia. Największe zasługi przypisuje się jej w okresie ciąży. Położna przygotowuje do tego wyjątkowego stanu, wspiera w czasie porodu oraz pomaga w opiece nad noworodkiem. Szczegółowe kompetencje położnych przedstawiamy poniżej.

 

Położna – planowanie rodziny

Niejedna położona w Poznaniu przygotowuje całą rodzinę do przyjścia na świat małego człowieka. To ona bierze udział w planowaniu powiększenia rodziny, wspiera w procesie przygotowań do zajścia w ciążę. To położna niejednokrotnie edukuje seksualnie, zajmuje się też profilaktyką chorób kobiecych. Jej zasługi są jednak znacznie większe, trzeba przyznać, że ogromna odpowiedzialność spoczywa na medyku, jakim jest położna. Poznań czy każde inne miasto w naszym kraju, ma do dyspozycji wystarczającą liczbę tego rodzaju profesjonalistek, dzięki którym życie intymne, ale i cały proces naszego rozmnażania odbywa się w należytym komforcie i przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Dobra położna to prawdziwy skarb, a współpracę z takim specjalistą warto rozpocząć na długo przed zajściem w ciążę. Świadoma ciąża, a później macierzyństwo jest podstawą prawidłowego funkcjonowania nowonarodzonego dziecka.

 

Położna – ciąża

Położna, podobnie jak lekarz ginekolog przeprowadzi kobietę przez cały okres ciąży. Dobrze jest rozpocząć współpracę z ginekologiem-położnikiem. To on zleci komplet badań, będzie czuwać nad przebiegiem ciąży i rozwojem płodu. To on będzie reagować na ewentualne nieprawidłowości. Ale to nie wszystko, bo w zakresie pracy położników, mówić można również o ogromnym wsparciu psychicznym. Ciężarna, która ma gwarancję należytej, w pełni profesjonalnej opieki, znacznie lepiej znosi ciążę.

 

Położna – poród

Dobra położna przeprowadzi z kobietą w ciąży tzw. szkołę rodzenia, a więc przygotuje ją do tej nieraz najważniejszej chwili w życiu, jaką jest wydanie dziecka na świat. Co więcej, położna będzie uczestniczyć w porodzie, wspierając, dając wskazówki, dbając o odpowiedni komfort rodzącej. I chociaż tacy specjaliści są obecni na sali porodowej zawsze, to jednak zaufanie jest tutaj podstawą, ogromne znaczenie ma położna. Ciąża prywatnie prowadzona jest spokojniejsza, a poród przebiega sprawniej.

 

Położna – pomoc w opiece nad noworodkiem

Położna wskaże, jak przystawiać dziecko do piersi, nauczy przewijać i kąpać, podpowie, jakie akcesoria powinni nabyć młodzi rodzice. Ale to nie wszystko, bo położna zajmie się również kobietą w czasie połogu. Będzie czuwać nad jej prawidłowym powrotem do formy.