Polisa posagowa czy konto oszczędnościowe?

polisa posagowa

Polisa posagowa i konto oszczędnościowe to dwa najlepsze sposoby na zapewnienie dziecku odpowiedniego startu w dorosłe życie. Który produkt finansowy jest bardziej opłacalny? Dzięki któremu nasza latorośl zyska więcej? Sprawdź już teraz.

Konto oszczędnościowe to finansowy produkt, dzięki któremu nasze oszczędności nie muszą być składowane w domowej skarpecie a są odkładane na bezpieczne konto w banku. Co więcej, dzięki wysokiemu oprocentowaniu może okazać się, że zgromadziliśmy dużo większą kwotę aniżeli zainwestowaliśmy.

Drugi produkt, czyli polisa posagowa, jaka oferowana jest między innymi przez pzu w Olsztynie działa na podobnej zasadzie przy czym oprócz oszczędności zyskujemy ubezpieczenie dziecka na wypadek naszej śmierci. W praktyce oznacza to tyle, że pieniądze odkładane przez lata zostaną w całości wypłacone naszemu dziecku w momencie jego wkraczania w dorosłość a przy tym otrzyma ono wysokie odszkodowanie w przypadku, kiedy nagle umrzemy. Oczywiście nikt nie myśli teraz o śmierci, ale zgodnie ze starym porzekadłem przezorny jest zawsze ubezpieczony.

Wydaje się rzeczą jasną, iż warto postawić jednak na polisę posagową bowiem chociaż może nie jest tak wysoko oprocentowana to daje nam dodatkowe zabezpieczenie dla naszej pociechy, które lepiej, żeby nigdy nie zostało zrealizowane, ale przecież nigdy nie możemy być pewni naszego losu.

 

Dodaj komentarz