Panele fornirowane – podłoga dla najbardziej wymagających

panele fornirowane

Odpowiednio dobrana podłoga stanowi podstawę każdej aranżacji mieszkania. Decyzję o wyborze konkretnego materiału, który będzie poddany przecież intensywnej eksploatacji, należy podejmować rozsądnie, eliminując ewentualną pomyłkę. Weźmy pod uwagę, że wymiana całej podłogi albo renowacja tej istniejącej już w krótkim czasie, staje się po prostu zabiegiem problematycznym, nie wspominając już o konieczności poniesienia dodatkowej inwestycji finansowej.

Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się panele fornirowane i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie ten rodzaj podłogi wykazuje szereg zalet, które stanowią priorytet podczas codziennego użytkowania takiej nawierzchni. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jaką podłogę wybrać do własnego „M”, poznaj szczegółową charakterystykę paneli fornirowanych i rozwiej wszelkie wątpliwości.

Panele fornirowane – podstawowa charakterystyka

Drewniany parkiet, panele PCV imitujące drewno, a może panele fornirowane? To właśnie ten ostatni rodzaj podłogi wybierany jest dzisiaj najczęściej.

Panel fornirowany to płyta stworzona z najwyższej klasy zmielonego drewna, które poddane jest wymieszaniu z żywicą oraz sprasowaniu. Taki proces pozwala ochraniać drzewostany poprzez minimalizację zużycia naturalnego drewna, ale jednocześnie wykorzystuje jedynie gatunki szlachetne dla uzyskania optymalnej jakości ostatecznego wyrobu. Na opisaną płytę naniesiona zostaje cienka warstwa forniru naturalnego, a ten zabezpieczony zostaje aż 6 warstwami lakieru – coraz częściej stosuje się lakier z korundem, który wykazuje dodatkowe właściwości anty ścieralne i anty poślizgowe.

W efekcie inwestor otrzymuje podłogę drewnianą, ale w niższej cenie, aniżeli parkiet z drewna i znacznie lepszą jakość od tej, jaką wykazują panele PCV, które jedynie imitują naturalne drewno. Warto również wspomnieć o łatwym montażu desek fornirowanych, bo taką podłogę układa się w systemie pływającym, za specjalny zatrzask.

Panele fornirowane – główne atuty

Producenci paneli fornirowanych zwracają szczególną uwagę na wyjątkowe właściwości, którymi takowe się charakteryzują. Do tych głównych zalet zalicza się fakt, że panele fornirowane wyróżnia:

– naturalne drewno,

– eliminowanie zjawiska tzw. zimnej podłogi,

– możliwość stosowania na ogrzewanie podłogowe,

– doskonała twardość (wzmocniona światłem UV) i parametry ścieralności,

– łatwy montaż,

odnawianie parkietu bez cyklinowania,

– atrakcyjna cena.

Nie ma wątpliwości, że panele fornirowane to dzisiaj jeden z lepszych wyborów, jeśli stawiamy na podłogę naturalną, wprowadzającą wręcz ekologiczny klimat, ale jednocześnie najwyższe standardy pod względem ich praktycznego użytkowania.