Ozonator powietrza – hit czy kit?

ozonator powietrza

Czy wiesz, że Polska znajduje się na niechlubnym, prawie ostatnim miejscu, patrząc na poziom czystości powietrza w całej Europie? Niestety ogromne natężenie spalin i wszechobecny smog nam nie pomaga. Wiele do życzenia pozostawia również mnogość drobnoustrojów, bakterii, wirusów, grzybów. Aby choć trochę poprawić jakość powietrza, coraz więcej Polaków stosuje oczyszczacze powietrza. Coraz częściej wykorzystywane są także ozonatory powietrza i to nie tylko w przestrzeni prywatnej, ale też tej publicznej. Czy rzeczywiście warto? A może dobroczynny ozon jest jedynie chwytem marketingowym firm, które go oferują.

Co to jest ozonator powietrza?

Okazuje się, że ozonator to rzeczywiście korzystne urządzenie, które wydziela w czystej postaci ozon. Ten z kolei ma działanie oczyszczające, antybakteryjne, przeciwwirusowe, antygrzybicze. Do tego uwalnia daną przestrzeń z czynników alergicznych, nieświeżych zapachów. Uznawany jest za doskonały środek dezynfekujący, podobno znacznie lepszy aniżeli chlor czy fluor. Z całą pewnością jest wiarygodnym hitem w ramach walki z różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Szczegółowe informacje: https://www.mocsokow.pl/ozonatory/600-n1668a-ozonator.html – ozonator powietrza

Gdzie stosuje się ozonator powietrza?

Mieszkania prywatne, pustostany, przedszkola, szkoły, firmy, przestrzeń publiczna, taka jak urzędy, przystanki autobusowe czy szpitale. Ozonator jest konieczny, jeśli tylko dane pomieszczenie ma być zdezynfekowane, uwolnione od grzybów, bakterii, wirusów, przykrych zapachów. Ozonowanie jest powszechne na składowiskach śmieci, w magazynach, hurtowniach, miejscach, w których doszło do zgonu i rozkładu ciała, piwnicach. Ozonuje się samochody oraz systemy klimatyzacji.

Ozon a koronawirus

Pandemia koronawirusa to dzisiaj temat numer 1 na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież ten wirus zbiera niestety ogromne żniwa, a z jego powodu życie straciło już tysiące ludzi. Czy ozonator powietrza radzi sobie z dezynfekcją i uwalnianiem przestrzeni od koronawirusa? Nie ma jeszcze w tym zakresie naukowego potwierdzenia, natomiast pewne jest, że typowy ozonator n1668 wspiera walkę z pandemią. Ozonem czyszczone są środki komunikacji miejskiej, taksówki, przystanki autobusowe, sklepy, przejścia podziemne, urzędy, a nawet chodniki i publiczne place.

Pamiętajmy, że ozonowaniem pomieszczeń zajmują się tylko specjalistyczne firmy i to właśnie do nich warto zgłaszać się z tego rodzaju zapotrzebowaniem. Wykonają ozonowanie sprawnie, bezpiecznie, a przede wszystkim w pełni skutecznie.