Okna drewniane są coraz popularniejsze?

okna drewniane poznań

Każda osoba, która buduje dom, staje przed wieloma wyborami. Począwszy od ilości pokojów, kolory ścian, aż po dodatki nadające pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Jednym z dylematów jest także dobór odpowiednich okien. Ostatnie dekady były zdominowane przez okna PCV, jednak ten trend powoli się zmienia. Ludzie coraz częściej decydują się na okna drewniane. Czym jest to spowodowane?

Ramy wykonane z drewna do niedawna były kojarzone ze starymi nieszczelnymi oknami z XX wieku. Teraz ich obraz zmienił się diametralnie, są wręcz odzwierciedleniem klasy i prestiżu we wnętrzu. Dzisiejsza stolarka pozwala na wykonanie okien o niemal dowolnych kształtach, a wybór kolorów i faktur ram z roku na rok jest coraz większy. To sprawia, że można je z powodzeniem dopasować do wystroju każdego wnętrza. Cena takich okien waha się w zależności od rodzaju wykorzystanego do ich produkcji drewna. Do najtańszych gatunków należą sosny, trwalsze oraz droższe są natomiast okna wykonane z dębu.

Okna drewniane mają również inną dużą zaletę – energooszczędność. Odpowiednio obrobione drewno charakteryzuje się dobrym współczynnikiem izolacyjności, dzięki czemu podczas zimowych miesięcy będziemy mogli zaoszczędzić na ogrzewaniu. To właśnie z tego powodu drewniane okna są coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie. Aby zminimalizować koszty, warto także zaopatrzyć się w energooszczędne drzwi.

Decydując się na taki materiał musimy, pamiętać, że wymagana będzie konserwacja ram co kilka lat. Poza tym do ich regularnego czyszczenia można wykorzystywać standardowe środki czystości.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na okna drewniane? Poznań, Warszawa, Gdańsk i inne większe miasta dysponują dużą ilością punktów, gdzie możemy złożyć indywidualne zamówienie na okna o dowolnym kształcie i kolorze. Ich szeroki wybór sprawia, że plastikowe ramy nie cieszą się już taką popularnością, a ich wypracowana przed laty przewaga znika.