Nowoczesny taras – z czego jest wykonany?

kompozyt deska

Taras jest miejscem niezwykle pożądanym w każdym domu jednorodzinnym, zwłaszcza w ciepłe i słoneczne dni. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku, zjedzenia wspólnego posiłku na świeżym powietrzu lub urządzeniu grilla ze znajomymi. Zdecydowanie najpopularniejsze są tarasy wykonane z drewna, jednak z powodzeniem zastąpić je może kompozyt. Deska wykonana z tego materiału przypomina drewno, jednak posiada kilka cech, dzięki którym zyskuje nad nim przewagę.

Kompozyt, z którego produkowane są deski, jest połączeniem drewna oraz tworzywa sztucznego. Przykładowo, deski z domieszką PCW lub polipropylenu cechują się bardzo niskim poziomem nasiąkliwości, a do tego są odporne na ścieranie. Produkty kompozytowe są dużo mniej podatne na negatywne skutki warunków atmosferycznych (deszcz, niskie i wysokie temperatury, promienie słoneczne), dzięki czemu zarówno stan wizualny i techniczny nie pogarszają się przez wiele lat.

Dużą zaletą desek kompozytowych jest także ich bezproblemowy montaż. Producenci takich materiałów często oferują gotowe komplety elementów do wykonania tarasu o niemal dowolnym kształcie. W zestawie oprócz desek dostajemy takie rzeczy jak legary oraz klipsy montażowe. W przypadku, gdy potrzebujemy przyciąć deskę, aby odpowiadała ona wymiarami i kształtem do planowanego tarasu, w celach estetycznych możemy zamontować listwę brzegową, która zakryje pustą w środku deskę kompozytową.

Podsumowując, taras wykonany z kompozytu, posiada bardzo wiele zalet. Charakteryzuje się nie tylko dużo większą odpornością na warunki atmosferyczne, ale także nie nagrzewa się oraz jest antypoślizgowy. Dodatkowym atutem jest brak jakichkolwiek sęków i drzazg, dzięki czemu bez obaw możemy poruszać się po nim bez butów. Deski kompozytowe dostępne są w kilku różnych kolorach, więc dopasowanie ich do wystroju domu i ogrodu nie powinno stanowić problemu.