Niania elektroniczna – jaką kupić?

niania elektroniczna

Podstawowe urządzenie, jakim jest niania elektroniczna to zestaw składający się z nadajnika i odbiornika. Jego funkcjonowanie polega przede wszystkim na przekazywaniu dźwięków z nadajnika umieszczonego w pokoiku czy pomieszczeniu, w jakim przebywa dziecko do odbiornika, który jest w miejscu, gdzie przebywają rodzice czy osoba czuwająca nad bezpieczeństwem malucha.

Specjaliści uważają, że niania tego rodzaju jest idealnym rozwiązaniem i pomocą dla wszystkich, którzy w domu czuwają nad dobrym snem czy zabawą dzieci, do lat trzech. To właśnie w tych pierwszych latach życia małej pociechy występują największe zagrożenia, które nierzadko pojawiają się w czasie snu – bezdech czy tzw „śmierć łóżeczkowa”.

Na rynku dostępne są różne modele niań. Można nabyć te, które odtwarzają sam dźwięk bądź takie, które przekazują również obraz – nianie z monitoringiem dostępne są na przykład w sklepie cyfrowedrzwi.pl. Świetnym rozwiązaniem są nianie elektroniczne nowej generacji, które mierzą równocześnie płynność oddechu czy tętno – to pomocne rozwiązanie w przypadku dzieci, które borykają się z zaburzeniami oddychania czy chorobami układu oddechowego.

Niania elektroniczna to z całą pewnością niezbędnik w każdym domu. Rodzice nie muszą czuwać podczas snu czy zabawy, bo doskonale słyszą i widzą co dzieje się w pokoju malucha. Dzięki temu w razie niebezpiecznej sytuacji czy zwykłej pobudki mogą być na każde wezwanie dziecka a czas wolny wykorzystać na relaks czy prace domowe.

Dodaj komentarz