Najczęściej występujące zaburzenia widzenia

zaburzenia widzenia

Okazuje się, że zaburzenia widzenia nie zawsze są spowodowane wadami okulistycznymi. Do okulisty należy zgłaszać się niezwłocznie po pierwszych niepokojących objawach bowiem problemy ze wzrokiem mogą mieć nieco gorsze, zdrowotne podłoże a ich przyczyną mogą być niebezpieczne dla życia choroby.

U pacjentów, którzy zgłaszają się do gabinetów okulistycznych najczęściej diagnozowana jest zaćma, jaskra, zez, podwójne widzenie, krótkowzroczność bądź dalekowzroczność. Na szczęście wszystkie te nieprawidłowości można skutecznie leczyć przy wykorzystaniu różnych metod.

Jeszcze do niedawna niektóre z chorób oczu można było leczyć jedynie operacyjnie. Dzisiaj popularne są zabiegi nieinwazyjne, które są całkowicie bezpieczne dla pacjenta a przy tym tak samo skuteczne. W wielu przypadkach pomocne będą okulary korekcyjne bądź specjalne soczewki kontaktowe, w innych przydać się mogą ćwiczenia ortoptyczne wchodzące w skład co najmniej kilkumiesięcznej rehabilitacji – tak właśnie dzieje się w przypadku łagodnego stadium zeza czy problemu z podwójnym widzeniem.

Trzeba wiedzieć, że wszelkie wady wzroku są niebezpieczne i należy je bezwzględnie niwelować. Musimy zdać sobie sprawę, że w skrajnych przypadkach nasz wzrok nie tylko będzie się pogarszać, ale zaburzenia widzenia mogą doprowadzić nawet do trwałej ślepoty.

Dodaj komentarz