Najczęściej wykonywane operacje plastyczne

operacje plastyczne

Operacje plastyczne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Zabiegi tego rodzaju to domena głównie kobiet, które chcą poprawić estetykę swojego wyglądu a tym samym własne samopoczucie.

Najczęściej kobiety decydują się na plastykę brzucha, powiększenie piersi i poprawę kształtów twarzy – tutaj brane są pod uwagę przede wszystkim kości policzkowe, nos i usta. Popularność operacji plastycznych jest przede wszystkim przejawem większej dbałości o swój wygląd, mody na określone kanony piękna, ale i ceny, która w ostatnich latach stała się dużo bardziej przystępna.

Nierzadko operacja plastyczna jest również wskazana przez lekarza. Dotyczy to głównie deformacji ciała, które jest przyczyna dyskomfortu życiowego. Co więcej, część zabiegów wykonywana jest ze wskazaniem zdrowotnym, na przykład korekta nosa w Warszawie. Jak przyznają lekarze z Krajmed-u, w ciągu tylko siedmiu ostatnich lat przeprowadzono tam około 1,5 operacji plastycznych nosa, których główną przyczyną była konieczność rekonstrukcji przegrody nosowej i grzbietu nosa.

Operacje plastyczne stają się dzisiaj zabiegiem dostępnym niemal dla każdej kobiety. Co więcej, wpływ na ich sławę miały z pewnością liczne programy telewizyjne promujące tego rodzaju ingerencję w ciało kobiety. Nie ma w tym nic dziwnego, że chcemy jak najdłużej cieszyć się swoim wyglądem i młodością. Warto jednak pamiętać, by w swoich poczynaniach się nie zatracić i nie zrobić ze swojej twarzy istnej karykatury.

Dodaj komentarz